top of page
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.
DSCF5360.jpg

          Районна   дитяча                              бібліотека

     Печарська Наталка Олексіївна -завідуюча дитячою

                                                                                           бібліотекою.  

    Картоєва Ольга Володимирівна - бібліотекар відділу       

                                                                  обслуговування учнів 5-9кл.

    Кравець Тетяна Володимирівна - бібліотекар обслуговування                                                                                  молодших школярів.  

 

  Працює бібліотека кожний день з 8.00 до 18.00,

   неділя з 10.00 до 17.00, вихідний день – субота.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

     Дитяча бібліотека це те місце , куди може прийти будь-яка дитина ,будь-яка людина , незалежно від віку ,своїх матеріальних можливостей і соціального стану.Це те місце де можна прийти відпочити, підготуватися до уроків,поспілкуватися з однолітками з інших шкіл чи просто переглянути пресу.. Дитяча бібліотека, дійсно, є відкритою установою, відкритою для відвідувача будь-якого віку — від малечі до людини похилого віку.   Приходячи до неї, юні відвідувачі набувають читацького досвіду, саме тут готується читацька аудиторія для інших бібліотек, що сприяє спадкоємності читацьких традицій. У дитячій бібліотеці формуються принципи поважного ставлення до джерел інформації, і закладаються основи інформаційної грамотності. У більшості випадків юним відвідувачам і організаторам дитячого читання надаються вичерпні відповіді на інформаційні запити та певні документи у тимчасове користування. У дитячій бібліотеці і дитина, і дорослий можуть провести свій вільний час, поєднавши два принципи — змістовність і користь та два напрями — навчання і відпочинок. Спілкування бібліотекара і відвідувача відбувається    у дружній і довірливій формі. У дитячі бібліотеці створюється особлива атмосфера домашнього затишку і комфорту, чому сприяють своєрідне оформлення та обстановка.Тому,залишаючись безкоштовним центром дозвілля для дітей,працівники бібліотеки приділяють велику увагу створенню комфортного середовища для читачів,роботі з обдарованою частиною дітей та відкривають нові можливості відкриття світу з допомогою інтернету. З метою реклами бібліотеки проводяться екскурсії до бібліотеки та виступи в місцевій пресі. Робота бібліотек направлена на продовження популяризації літератури з питань відродження української національної культури,історичного минулого нашої держави . Тому Чечельницька районна бібліотека для дітей, структура якої складає:відділ обслуговування молодшого шкільного віку та керівників дитячого читання; Відділ обслуговування читачів середнього та юнацького віку і читальний зал, та 18 сільських бібліотек району, з них Ольгопільська спеціалізована бібліотека для дітей ,та в с.Берізки,с.Стратіївка,с.Любомирка,с.Білий Камінь,,с.Каташин працюють кімнати юного читача.

    В своїй роботі виділили такі напрямки роботи:трудове, правове, екологічне патріотичне ,моральне та естетичне виховання наших читачів , також ведеться пропаганда здорового способу життя . Працюючи по таких напряках всі бібліотеки району прагнуть виховати нового громадянина , патріота нашої держави ,по національному вихованню , пропаганда рідної української мови,формувати правову культуру наших маленьких громадян. Щоб працювати по всіх напрямках та задовольнити інформаційні потреби наших читачів бібліотеки працюють над комплектуванням бібліотечного фонду новими надходженнями та збереження книг,які є на даний час у бібліотеках району.Читачів РДБ обслуговують  три працівники.

    На протязі  2018 року бібліотека обслужила 1800 читачів різної вікової категорії та видала близько   36 000 книг по різних галузях знань.

       На 1.01.2019 року фонд дитячої бібліотеки становив – 20124 примірників книг. За 2018рік надійшло до бібліотек району

                                 Звіт про роботу

     Чечельницької  районної дитячої бібіліотеки

                                            за 2018 рік 

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

                              Звіт про роботу

 Чечельницької  районної дитячої бібіліотеки

                                     за 2019 рік 

          Дитяча районна бібліотека в 2019 році працювала над формуванням національної свідомості, відродженням  культурно-історичних цінностей, популяризація художньої літератури, впровадження УДК та  роботою з читачами.

     Проводиться постійна робота  і партнерство з  районною  газетою, поповнення  матеріалів про проведені заходи  в  соціальній мережі Facebook  та  сайту Чечельницької  РДА.

      Обслуговуванням маленьких користувачів на теренах нашого району займається  Чечельницька районна бібліотека для дітей, структура якої складає: відділ обслуговування молодшого шкільного віку та керівників дитячого читання, відділ обслуговування читачів середнього  шкільного та юнацького віку і читальний зал.А також 18 сільських бібліотек району, з них Ольгопільська спеціалізована бібліотека для дітей, в с. Берізки, с. Стратіївка, с. Любомирка, с. Білий Камінь, с. Каташин працюють кімнати юного читача. В своїй роботі виділили такі напрямки роботи: трудове, правове, екологічне, патріотичне, моральне та естетичне виховання наших читачів, також ведеться пропаганда здорового способу життя.         Працюючи за такими напрямками всі бібліотеки району прагнуть виховати нового громадянина, патріота нашої держави, пропагандують рідну українську мову, формувати правову культуру наших маленьких громадян. Щоб працювати по всіх напрямках та задовольнити інформаційні потреби наших читачів, бібліотеки працюють над комплектуванням бібліотечного фонду новими надходженнями та збереження книг, які є на даний час у бібліотеках району.                              Читачів РДБ обслуговують  три працівники. На протязі  2019 року бібліотека обслужила 1812 читачів різної вікової категорії та видала близько   36 109 книг по різних галузях знань.

 На 1.01.2019 року фонд дитячої бібліотеки становив – 20341  примірників книг.                                                                                    

 

        Книги зустрічають нас у ранньому дитинстві і ведуть усе життя. Вони стають вірними друзями, змушують нас  працювати, без упину вдосконалюватися, щоб ми могли стати справжніми людьми . Для того, щоб наші друзі як побільше часу проводили з нами потрібно книги берегти проведено бібліотечні  уроки  “ Книга в твоїх руках»,  «Книга – це народна мудрість – пізнай її» , «Книга вчить, як мудро жити», “Книга- це свято”.

            Бібліотека для дитини — це книга, інформація, допомога у навчанні. Однак, сучасна бібліотека створює також творчий простір для проведення дозвілля дітей. Нашим дітям не вистачає спілкування, і його вони можуть отримати в клубах і гуртках за інтересами, яких багато є при бібліотеках.

          При дитячій бібліотеці працює ляльковий клуб «Буратіно», де панує  позитивна енергетика .Тут  діти  не лише з превеликим задоволенням дивляться повчальні  вистави,  але й приймають у них активну участь.  Ляльковий театр, створений у бібліотеці, відкриє дітям двері у захоплюючий світ мрій, фантазій і цікавих історій. допомагає дітям виявити свої здібності, вчити їх творчо мислити, реалізовувати свою фантазію, збагачуватися новими знаннями, прилучатися до культурних і літературних цінностей
 

Театр  для дітей – це та країна,   де відбуваються дива і здійснюються найзаповітніші бажання

За 2019 рік  підготовлено такі лялькові вистави :

“Поміркуємо разом»                                                                                                                

     «Як Настя бактерію перемогла»

     “ Як кіт Ярош друга шукав”,                                                                                                      

     ”У  країні прав дитини»                                                                                                           

     «Святий Миколай ,до нас в гості   завітай»,                                                              

      «Наш веселий колобок поспішає в дитсадок»                                                                               

    « Ти правила добре знай, знай їх , бережи і захищай»                                          

      «Людина починається з добра»                                                                                            

    «Чия матуся найкраща!»

      Також при дитячі бібліотеці працює  гурток  «Умілі руки»,який зібрав усіх тих.хто прагне розвивати свою уяву творче мислення та творити різноманітні вироби  .Відвідувачам гуртка   прищеплюється любов до прекрасного, виховується повага до речей ,які зроблені  своїми і чужими руками. Заняття дає можливість розширювали і поглиблювали відомості по роботі з папером і картоном, тканиною, пластиліном, а також по роботі з іншими матеріалами, удосконалювали навики і уміння, розвивається естетичний і художній смак, удосконалюються трудові навики і уміння

 До Нового року виготовляють прикраси до ялинки, пухнасті сніжинки, ангелочки , листівки та витинанки , а також Різдвяні віночки.                                           

               Листівки та валентинки  до Дня Валентина , майстер- класи по виготовленню листівок до Міжнародного жіночого дня, листівки до Вербної неділі.та інших знаменних дат. Всім членам гуртка подобаються  майстер - класи, до яких вони з радістю проявляють інтерес, працелюбність і неабияку майстерність, адже всім хочеться, щоб пораділи найдорожчі для них люди - матусі та бабусі, батьки чи  друзі.

     Ми намагаємося зробити все, щоб наша бібліотека стала для кожного юного користувача центром проведення змістовного дозвілля. Щоб, прийшовши до нас один раз, у всіх юних  відвідувачів  виникло бажання прийти знову і знов , а також привести з собою своїх  друзів, рідних та близьких людей.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

    Довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування читачів-дітей здійснюється за допомогою довідкового апарату нашої бібліотеки. Дитяча бібліотека – це багатофункціональна установа,яка приділяє велику увагу інформаційній роботі, бере участь в освітньому процесі : надає допомогу всім хто навчається чи займається самоосвітою,за допомогою  книги чи словника , енциклопедії чи довідника допомагає знайти інформацію по даній тематиці , збагатити багаж знань.Також у дитячій бібліотеці є чудові можливості виходу в світову інформаційну систему – це доступ до інтернету. До послуг користувачів дитячої бібліотеки універсальний фонд друкованих видань, який нараховує 20 124 книг, брошур та періодичних видань.Також до послуг читачів різноманітні енциклопедії , словники,довідники,краєзнавчі матеріали , а також

  • систематичний каталог ; - алфавітний каталог ; - систематична картотека статей - краєзнавча картотека статей

Періодично поповнюються новими матеріалами папки,які створенні за запитами читачів :

  • «Ще юнаки,ще зовсім діти ,а навкруги і кров і смерть»(Крути) --«Чорнобиль.Трагедія.Память»

  •  «Діти майбутнє нашої держави»

  •  «Знай і люби свої права і обов’язки»

  • «Полеглим -вічна слава,живим- низький уклін» (В.В.війна)

  • «Жах стоїть перед очима,а смерть присіла поруч»

  • Відома т а маловідома Клариса Ліспектор»

  •   «Вір ,але перевір» ( народні прикмети)

  •  «Поетичні промінчики Чечельниччини» ( дітей)

  •  «Поезія земляків».

  •  «Цікаве   звідусіль».

  • А ми тую козацькую славу збережемо

  • Охорона безпеки життєдіяльності

  • Гірке відлуння Афганістану

  • Екологія землі – екологія душі

  • Вивчай і знай свій рідний край

  • Мова душа народу

  •  Українське народознавство

       Відомі постаті рідного краю                                                                                      

       Велика Вітчизняна війна на теренах Чечельниччини                                                                         Видатні діячі нашого краю;                                                                                                   

Соборність і незалежність – історична мета українського народу.

       Книги зустрічають нас у ранньому дитинстві і ведуть усе життя.Вони стали вірними друзями, змушують нас працювати, без упину вдосконалюватися,щоб ми могли стати справжніми людьми .Саме на цю тему було проведено бібліотечні  уроки  “ Книга в твоїх руках» :,  «Книга – це народна мудрість – пізнай її»    , «Книга вчить, як мудро жити», “Книга- це свято”-

При підготовці домашніх завдань по шкільній програмі читачі дитячої бібліотеки використовують енциклопедії ,довідники та словники , а для того ,щоб діти могли самі користуватися цими виданнями в дитячій бібліотеці проводяться літературні години, бібліотечні  уроки : Бібліотечний урок. . «Книгу можна зберегти, якщо дбайливим з нею бути» , «Бібліотека – книжкове відображення всесвіту» ., де навчають  маленьких  читачів як користуватися словниками, з’ясувати чи взагалі потрібні словники, які є види словників та їх структура, як користуватися енциклопедією .

 

 

 

 

 

 

 

 

     На  бібліотечному  уроці  «Подорож до словника» , познайомили маленьких користувачів знаходити відповіді в відповідних словниках . «Репортаж в країну «Журналію» -  огляд періодичних видань. «Бібліотека – навігатор в морі інформації» –інтернет-урок та інтелектуальна розминка: «Для тих, хто не любить читати» до дня бібліотек. «.Книга – провідник у країну знань» та «Книга – місточок у світ знань» , «Світ книги – чисте джерело пізнання»  – бібліотечний  урок .  Інтернет –подорож «Бібліотеки світу» «Каталоги й картотеки – ключ до бібліотеки» , «В країні питань та відповідей».                                                                           

    Для самих маленьких читачів за допомогою лялькових вистав та лялькових героїв лялькова вистава «Здраствуй країна - Читалія» « Пізнайко  в казковому світі» та « Незнайко в книжковому царстві» поповнив знання читачів бібліотеки , як шукати книги в бібліотечному фонді .,а знайдену книгу як берегти ,щоб вона довго служила нашим читачам.(В книгу ставити закладку, брати книгу тільки чистими руками та ін..) Що таке каталоги та як знайти відповідну книгу в алфавітному чи систематичному каталозі.

    Анкетування : Книга року -2018 – більше 70 респондентів

Участь у соціологічному  дослідженні: «Професійна компетентність бібліотекаря» яке проводила Нац.б-ка для дітей.

Участь у всеукраїнському  дослідженні :  «Книга. Бібліотека.Читацька компетентність дітей» проводилось анкетування серед дітей , батьків, бібліотечних працівників.

  Акції  «Подаруй бібліотеці книгу»  та «Поверни бібліотеці книгу».

 

      Свою соціокультурну діяльність   бібліотека починає новорічними святами, де організовано конкурс новорічних віршів , виготовляються новорічні прикраси та Різдвяні віночки,також вивчаються колядки, щедрівки, традиції та звичаї нашого краю :

“Хай Рік Новий ,Різдво Христове дарує Вам казкову долю”- розваги та конкурси на кращий новорічний вірш. “Різдвяний віночок”- конкурс новорічних прикрас.

     “Перлини народних звичаїв” - інформаційна година,  а про святкування Нового року в інших країнах : “Новий рік в кожній країні” – пізнавальна година ,.конкурс малюнків  : «Мої новорічні мрії» ,.екологічна гра «Збережи ялинку., бібліочаювання  «Новий рік крокує – свята нам дарує».

“Вічна таїна любові”-конкурс на кращу валентинку.” Свято Валентина –знає кожна дитина”.

До державних свят працівниками РДБ була оформлена цікава тематична книжкова виставка та година історичного календаря «Соборність і злагода – умови процвітання України…» до Дня Соборності України. З нагоди відзначення Дня ухвали Акту Злуки УНР і ЗУНР відбулось знайомство з символікою: « Один із символів держави…».

     До дня пам’яті Крутів організовано тематичну полицю,та годину-спогад : « Їх оплакують роси у лузі». Відбувся захід присвячений вшануванню пам’яті Героїв Небесної Сотні та наших земляків-героїв, які віддали своє життя за рідну землю, за Україну “А сотню вже зустріли небеса” - виставка –вшанування; година-спогад“ . Презентовано книжкову виставку-композицію «Ми будем довго пам’ятати і Вам забути не дамо» до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 

21листопада Україна відзначила річниці початку Помаранчевої революції 2004-го р. та Революції гідності 2013-го р. Цей день є символом мужності, патріотизму і самовідданості українців, які не побоялись стати на захист своєї національної гордості, прав і демократії, та вшанування пам'яті Небесної Сотні.

 

 

 

 

 

 

 

 

   До 147 - річниці від дня народження Лесі Українки,  з метою вшанування пам’яті видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки, до уваги читачів представлено книжкову виставку «Безсмертна дочка Прометея». Захід доповнив конкурс віршів поетеси “Хотіла я б піснею стати…”- 5 хв.поезії Лесі Українки

«Пісенна ,ніжна і дзвінка – мова Шевченка , Лесі і Франка”- конкурс-гра.

“Слова ці прості,людським серцем зігріті” - зустріч з поетами Чечельниччини.

21 лютого наша країна разом з усім світом відзначає  Міжнародний день

рідної мови. Прагнучи виховувати у молодого покоління любов до своєї Батьківщини та рідної мови. Працівники районної бібліотеки для дітей провели цікавий літературний захід  «Пісенна ,ніжна і дзвінка мова Шевченка,Лесі і Франка», де  розповіли дітям про історію виникнення свята, мовні традиції, які сягають далеких часів, про довгий і тернистий шлях розвитку української мови. З цієї нагоди бібліотекарі  оформили та презентували  книжкову виставку «Мово, ти вічність, добро, правда і краса свого народу».  На  завершення свята діти  пили  запашний чай з печивом  під  акомпанемент  Тетяни Пустової  і Марії  Козеренко, які  майстерно озвучували  на фортепіано улюблені  веселі  музичні  п’єси. Для читачів молодшого шкільного віку проведено інформаційну  мозаїку “І цікаво і повчально”.

      9 листопада в нашій країні відзначається День української писемності та мови.Це свято відзначається  щороку на честь вшанування українського  Нестора Літописця і що саме з нього починається писемна українська мова.

Багата і милозвучна українська мова. Нею передаються найтонші відтінки думок і почуттів. Слухаючи мову щодня в школі, на вулиці, ми часто не вдумуємося в її особливості, сприймаємо слова, як щось звичайне, само собою зрозуміле.

    А тим часом мова - одне з чудес, створених людьми. Вона відзеркалює душу народу, його історію. У нашій мові є чимало захоплюючого й дивовижного. Вслухайтеся в неї. Кожне вживане нами слово має свою долю, свою історію.

У бібліотеці проведено літературну годину "Слово до слова – звучить рідна мова". Користувачі згадали історію свята, пам`ять Преподобного Нестора - Літописця.

    До 100-річчя від дня народження Любові Забашти організовано літературну мозаїку“ Поезія Любові Забашти у спадок дітям”, книжкова виставка-портрет з циклу «Літературна світлиця» під назвою : «Через книгу – до дитячих сердець». до 115 р з д.н. Наталі Забіли.Щоб познайомити читачів із сучасними поетами та письменниками ,їх життєвим та творчим шляхом було організовано книжково-ілюстративну  виставку «Сучасники української літераратури, де представлені твори Галини  Малик, Марини Павленко,Олександра Дерманського, Юрія Бедрика,   Івана Адрусяка, Володимира Рутківського та ін.

     У Шевченківські дні в бібліотеці оформлено книжкову виставку та годину поезії    “І полинуло мудре Тарасове слово”.. , присвячені пам’яті великого кобзаря Т. Г. Шевченка де представлені матеріали про життя і діяльність великого українського поета та художника . Також було організовано конкурс малюнків по творчості поета .

      Традиційно  у адміністративному приміщені Чечельницької районної ради відбувся районний відбірковий конкурс читців різної вікової категорії «Кобзар і Україна»На святі звучали вірші великого генія Кобзаря, діти розповідали твори сучасних українських авторів про життєвий шлях Т. Шевченка. Переможців було відзначено дипломами відділу культури і туризму та подарунками.

 

 

 

 

 

 

 

 

       До улюбленого свята всіх жінок – 8 Березня – в районній бібліотеці для дітей юні відвідувачі гуртка «Умілі ручки» виготовляли листівки для своїх матусь,бабусь та сестер.Також організовано свято-зустріч :« Мати – символ добра на землі» .

      Традиційним є тиждень книги : «Сузір'я вічного й святого – дитяча книга на землі» , де цілий тиждень проводили майстер –класи по виготовленні писанок,конкурси віршів, прислів’їв ,приказок та загадок. “Зерна народної мудрості “ - гра-конкурс прислів'їв , приказок ,загадок.“ Поезія – це квітка сонця , поезія- це пролісок душі “- година поезії до Всесвітнього дня поезії, також проведено лялькові вистави…

      Вже стало  традиційним   до Дня  сміхупроводитигумористичне  свято «  Сміх–це ліки для здоров'я ».Працівники районної дитячої бібліотеки  долучилися до свята гумору 1 квітня і відзначилицей день зі сміхом.     Діти читали  гуморески Грицька Бойка, Павла Глазового, Остапа Вишні, Астрід Лінгрен, Степана Олійника, Степана Руданського. Також згадували веселі пригоди,.співали жартівливі пісні .

   У  квітневі дні українці віддали шану талановитому прозаїку, Герою України, відданому сину свого народу – Олесю Гончару. Працівники   РДБ  долучились  до  вшанувань  100-річчя  великого митця  і  підготували тематичну виставку «Співець правди  краси і добра» з циклу «Літературна світлиця».

До 110 річниці від дня народження дитячого письменника,  сценариста  М. Носова було організовано літературну вікторину   «Чарівний світ Носова»,де відкрили для себе ще один талант-  письменник вивчав психологію дітей і вважав ,що до  дітей потрібно ставитися з великою повагою..  А виставка-порада «У світі сентиментальних романів»  допомагає нашим   читачам поринути у світ мрій та романтики  .   

   До Всесвітнього  дня авіації та космонавтики  проведено годину цікавих повідомлень «Не з космодрому злітають ракети ,а з мрії  людського життя…»,де познайомили дітей з першопрохідцями космічного простору,першими космонавтами ,які полетіли в космос та перші тварини,які пройшли випробування.

Напередодні світлого свята  Воскресіння  Христового  в  районні дитячі бібліотеці     презентовано  майстер-класи  «Вербна неділя веде до Пасхи», бесіди-знайомства  «Не я б’ю, верба б’є..», мистецька година «Писанка – це дивосвіт,цю красу шанує світ», « Писанка – натхнення для душі» - урок писанкарства , на яких познайомили присутніх з історією виникнення  свята, традиціями  а також з  цілющими властивостями верби.    Провели конкурс   писанкарства «Писанкарство – відродження традиції», вікторину“Веселковий світ писанки”, загадки,  гру“Чарівна писанка”. Також створено     книжкову композицію «Христос  Воскрес, лунає  до небес», на  якій  презентовано книги про Паску, рекомендації, як малювати писанки,а також виставили листівки учасників гуртка «Умілі ручки» та кращі писанки.

    Документально-інформаційну виставку "Фашистські табори смерті - геноцид проти людства» читачі та мешканці  району мали змогу відвідати протягом тижня, з 10 по 16 квітня. На виставці представлено до огляду матеріали, які викривають злочини нацизму проти  людства.

      Вже давно відгриміли бої другої світової війни, та в пам'яті людей ці події  залишаться назавжди. До Дня Перемоги і пам'яті жертв Другої Світової війни в дитячі бібліотеці підготовлено книжково-ілюстративнувиставку : «В книжковій пам'яті – миттєвості війни» та до Дня партизанської слави відкрито тематичну поличку :   «Велика Вітчизняна війна на теренах Чечельниччини».

 

   

     До річниці Чорнобильської катастрофи організовано  книжкову виставку :   «Чорнобиль.Трагедія .Память…»та поповнення новими матеріалами папки.Бесіда «Важкий тягар Чорнобильського лиха».Також проведено бесіду до дня вшанування учасників ліквідації  наслідків на Чорнобильській АЕС «Чорне крило Чорнобиля».

        Велику увагу приділяється правовому вихованню .Для цього проводяться бесіди ,години спілкування ,інформаційні подорожі, вікторини В рамках  Всеукраїнського тижня права у нашій бібліотеці було проведено правознавчу годину «Кілька порад доречних, щоб життя було безпечним».    Під час бесіди присутні дуже уважно слухали і запам’ятовували про захист своїх прав, а також зрозуміли, що в них є не тільки  свої права, а ще й обов’язки. Закріпити почуте учні змогли за допомогою книжкової виставки «Я - маю право. я - дитина».Краще вивчити свої права і розібратися в країні прав також допоміг правовий майданчик «Твої права – твої обов´язки» до Всесвітнього дня дитини ,та виставка – діалог «Твої права – твої обов´язки». Для самих маленьких читачів організовано лялькову виставу «Знати ,розуміти ,виконувати». А також було проведено  бесіду « Правила поведінки для кожної дитинки» . 

 Є дати ,які укріплюють націю ,виражають дух народу, символізують його славне сьогодення й майбутнє.  До  цих дат відноситься і День  Конституції  України . До Дня Конституції в дитячі бібліотеці презентували тематичну виставку та інформаційну подорож «Ми діти вільної  держави»..                                                                                                         До їх числа безсумнівно відноситься і День Незалежності України  , що відмічається щорічно  24 серпня .До Дня державного прапора України  та Дня незалежності України працівниками дитячої бібліотеки  було проведено  бесіду та літературну вікторину : «Україно,земле рідна,земле сонячна й хлібна», на якій було наголошено на вагоме значення свят Державного прапора та Незалежності України, провели мандрівку в славні періоди історії нашого народу, розповіли про національні та народні символи України. А також для  юних користувачів оформлено виставку – огляд «Крок за кроком до незалежності”, на якій представлена література про шлях нашої держави до самостійності від давнини до сьогодення, про видатних особистостей, які зробили свій внесок у цей процес.

        Голод… Це страшне слово повертає нас удалекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.

         З нагоди  85-ї річниціпам’яті жертв Голодомору працівниками районної бібліотеки для дітей оформлено виставку – реквієм «І знову пам'ять ожива» а також проведено годину пам’яті і скорботи «Голод 33-го – біль душі і пам’ять серця».   

       Щорічно 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров'я та рішенням Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом..

            Безумовно, СНІД – це трагедія для всієї людської спільноти. У суспільстві ми повинні з особливим співчуттям і підтримкою ставитися до людей з ВІЛ, адже найчастіше вони відчувають себе самотніми у боротьбі зі страшною недугою.

В районній бібліотеці для дітей разом з учнями 6-10 класів Чечельницької ЗОШ І-ІІІ ступенів проведено урок - застереження «СНІД: знати, щоб жити».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    Також  було оформлено книжкову  виставку: «СНІД – загроза людству».

За допомогою якої присутні узнали про історію виявлення вірусу імунодефіциту людини, про шляхи його поширення та зробили висновок, що  зараз, як ніколи, необхідно бути відповідальним за свою поведінку і вести здоровий спосіб  життя .

Немаловажну роль в житті людини відіграє здоров'я та здоровий спосіб  життя. Як вести  здоровий спосіб життя дiтей потрiбно навчати з дитинства.Цього навчають бесіда- порада «Секрети бадьорості »  , бесіда -застереження «Здоров´я бережіть з дитинства» ,«Здоровий дух – здорове тіло»  -виставка-рекомендація до дня фізичної культури і спорту. «Скажемо : «Ні!!!»- шкідливим звичкам» –виставка –застереження до всесвітнього дня без тютюну.

Усі ми звикли  ласувати бананами.навіть інколи забуваючи що цей фрукт не росте на Україні. Година цікавих повідомлень «Подорож в країну «Бананію» розповіла про цілющі властивості бананів, як вибрати банани, щоб вони були м'якими та солодкими також познайомила читачів із країнами ,де вони ростуть , при якій температурі їх можна зберігати.

Екологія .екологічний вплив…Ці слова дуже часто вживають ,нарікаючи на забруднене повітря.Адже останнім часом проблеми екології і взагалі збереження життя надзвичайно гостро постали перед людством. Захист навколишнього середовища - завдання багатоаспектне: воно передбачає і раціональне використання природних ресурсів, і збереження миру на планеті, і цивілізований науково-технічний прогрес.          Для екологічного порятунку людства потрібно зробити дуже багато, перш за все – сформувати екологічний світогляд. Досі його мала хіба що одна тисячна населення планети. За своє екологічне невігластво людство платить дуже дорого: знелісненням материків, отруєнням водного й повітряного простору, катастрофічними змінами клімату, техногенними аваріями . І першочерговим завданням дитячої бібліотеки стати центрами екологічної освіти, роз'яснити дітям що це за слова, а також навчити берегти ,любити природу ,дерева , птахів, рибні водойми.З цією метою  бібліотека оформлює книжкові виставки, проводить масові заходи різноманітних форм . Так з метою виховання у читачів любові до навколишнього середовища працювала творча майстерня  «Карнавал осінніх барв»,діти мали змогу з листочків робити різноманітні речі. Інтелектуальна розминка: «Чомучка для допитливих: Хто в морі живе». «Зупинись ,дитино, земля у нас одна»- екологічна вікторина до дня захисту тварин  ; « 33 секрети меду» огляд книжкової виставки.до дня пасічника  «.Скарбниця народних умільців» - вироби  своїми руками  екологічна година, 6ібліоліто в зеленому парку, книжкова виставка-: «Земля – наш дім»,. «Поле, ліс, , зелений сад. -все цікаве для малят»- година цікавинок до Всесвітнього дня навколишнього середовища  , «Бережемо ми природу – України гарну вроду».літературна вікторина  та виставка робіт з природних матеріалів : «А вже весна,а вже красна.».- бесіда та конкурс малюнкiв . Традиційним є 5 хвилин фантазії :вироби з природних матеріалів та інформаційна година до дня довкілля.  «Радіє все, співає все, весна іде -тепло несе» .

Вишивка бісером –одна з вершин справжньої майстерності в рукоділлі вишукані. шляхетні роботи ,створені в цій техніці прирівнюються до справжніх творів прикладного мистецтва.Як підібрати бісер,компонувати різні кольори ,створити неповторний завершений виріб, мали змогу дізнатися  читачі дитячої бібліотеки, на народознавчі годинi :«Вишиванка біла , вишита піснями».

«Одягнімо вишиванки, друже,  хай побачить українців світ!»під такою назвою пройшов тиждень вишиванок,де наші читачі мали змогу насолодитися красою вишиванками сучасними та старовиними, різними  видами вишивок та узорами а них.

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 Кожного року у травні місяці відзначається День Європи в Україні, не залишаються осторонь й цього величного свята й відвідувачі та працівники Чечельницької централізованої бібліотечної системи.  Це свято -  День  Європи поступово стає справою державного значення і відіграє неабияку роль у формуванні громадської думки в Україні про майбутнє нашої держави в дружній європейській сім’ї народів. З  метою інформування маленьких  жителів нашої  громади з питань європейськоїі нтеграції, залучення  учнівської  молоді до активної творчої діяльності, виховання  патріотизму, шанобливого ставлення до історії,  культури, обрядів та традицій  інших країн, популяризації  європейської та української  культурної  спадщини, сприяння  налагодження та  укріплення зв’язків між європейськими народами. До Дня Європи  в бібліотеці проведено бесіду-інформацію:  «Що я знаю про  Європу?», де діти дізналися багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа.А завдяки книжковій виставці:    «Україна – держава Європейська», діти пірнули в невідомий для них світ сьогодення країн Європейського Союзу,  знайомились укладом життя, традиціями та обрядами, милувались чудовими краєвидами…   

       Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей - прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої  родини і рідний край.Для цього в дитячі бібліотеці організовано бібліотечний майданчик: «Щоб батьки могли радіти ,що такі в них гарні діти».В фойє районного будинку культури організовано виставку новинок літератури та періодичних видань,а також виробів :вишиті серветки, вишиті ікони , виготовлені ляльки- мотанки,вироби з паперу : модульне оригамі .

Канікули - час для відпочинку, чому б не провести ці дні  у веселощах та розвагах,  з користю та пізнанням чогось нового. Тому, під час канікул бібліотекарем  проводиться велика робота з дітьми. В червні для діток проведено літературне бюро «Книжку влітку прочитай – бали в школі заробляй»,ігротеку «Лагідне літо,сонцем зігріто,квіти в долонях несе », виставка-запрошеня « Увага!Читаємо літом»інтелектуальну розминку:  «Для тих,хто не любить читати».

При організації цих заходів обов'язково враховується вік користувачів – дітей, дітям дошкільного та молодшого віку потрібні невеликі, яскраві, художньо-оформлені виставки з коротким, простим, цікавим змістом. У бібліотеці, зокрема, були організовані книжкові виставки: «Хай цвіте у щасті Україна», Дзвенить струмочком рідна мова»,

  Важливе місце в роботі посідає робота з батьками. Основною роботою є вивчення ролі сім’ї в читанні дітей. Батьків запрошують відвідати бібліотеку, ознайомитися з приміщенням, з розстановкою фонду, з  літератури для дитячого читання. У бібліотеці створена постійно діюча книжкова виставка «Читаємо всією сім’єю», «  Ці книги  читали Ваші батьки». Для батьків розроблено буклет – поради батькам: «Як викликати у дітей інтерес до читання?»,  з яких батьки можуть довідатися як зацікавити дітей до читання, поради про виховання маленького читача, про результативний підбір книг для своїх дітей, як дитину привчити до самостійної роботи з книгою і як організувати домашню дитячу бібліотеку.

При дитячій бібліотеці працює ляльковий клуб «Буратіно», де панує  позитивна енергетика .Тут  діти  не лише з превеликим задоволенням дивляться повчальні вистави,  але й приймають у них активну участь.

За 2018рік  підготовлено такі лялькові вистави : “Котик Вусик і сніжинка”;

“ Як синичка із Зимою посварилася”;” Будьмо сонячними  слухнянчиками”
“ Перший Великдень курчатка ”  .“Два жадібних ведмедики”  « У країні нехворійки» , « Бабусина наука для непослушного онука» , «Третя казочка про зайчика» ,« Детектив про колобка» та ін.                                                                           

 

 

 

 

 

     Також при дитячі бібліотеці працює  гурток  «Умілі руки»,який зібрав усіх талановитих дітей селища .До Нового року виготовляють прикраси до ялинки, пухнасті сніжинки, ангелочки , листівки. Листівки та валентинки  до Дня Валентина , майстер- класи по виготовленню листівок до Міжнародного жіночого дня, листівки до Вербної неділі.та інших знаменних дат.Всім членам гуртка подобаються  майстер - класи, до яких вони з радістю проявляють інтерес, працелюбність і неабияку майстерність, адже всім хочеться, щоб пораділи найдорожчі для них люди - матусі та бабусі, батьки чи подруги.

Ми намагаємосязробити все, щоб наша бібліотека стала для кожного

юногокористувача центром проведеннязмістовногодозвілля. Щоб,

прийшовши до нас один раз, у всіхвідвідувачіввиникалобажання прийти

знову, і привести своїхдрузів і рідних.

bottom of page