top of page

       Демівський сільський                будинок  культури

23. свято Купала..jpg
39.Буд.Кул..jpg

   Наші  українські села- дорогоцінна перлина в безкінечному намисті української культури. Кожне з них має свою історію, свій шлях, свою долю.  На протязі багатьох століть  формувалось  перепліталось все чим переймалось людське серце і відізвалось у поколіннях. Через  століття відкладалось, як у тій українській мальованій скрині, бо то найкращий спадок. Страшно навіть уявити, щоб його не зберегли, розгубили на історичних перехрестях. Спасибі примхливій українській долі зате, що в подільських селах з покоління в покоління передавали пісню, танець, обряд це і стало оберегом  нашого народу.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

                                Звіт  про роботу

   Демівського сільського будинку культури

                                за 2019 рік

    На даний час при Будинку культури працює 9 гуртків художньої самодіяльності, один з яких аматорський фольк -лорно-етнографічний колектив носить звання «народного».

В гуртках художньої самодіяльності приймають участь 72 учасники, з них 60- діти.

Традиційними стали відзначення календарних та народних свят.  Учасники художньої самодіяльності нашого села приймають участь у заходах, які проводяться в селі,   районі,

та  за його межами.

      Так на Різдвяні свята учасники «народного»  колективу  «Демівчанка» разом з дітками    приймали  участь у районному фестивалі «Різдвяне диво». Виконували щедрівки та колядки і вітали всіх присутніх з Новорічними та Різдвяними святами.   

     До річниці виведення військ з Афганістану, та дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в нашому селі відкривали меморіальну дошку Дяченку Вадиму Георгійовичу, ветерану афганської війни, який помер в березні місяці 2018р.Меморіальну дошку було встановлено на стіні демівської школи . Тут же було проведено урочисту лінійку, після закінчення якої продовжили свято в актовому залі школи, де було організовано концертну програму для всіх присутніх.  На свято були запрошені гості з області, району та друзів і рідних Вадима Георгійовича.  Всім гостям  свята було вручено  рушники та запашні домашні короваї, які випікали наші жіночки з «народного» колективу. На завершення свята  в місцевому кафе для всіх гостей був організований святковий вогник.

     Не забули наші  працівники культури і про прекрасних жінок: 8-го березня  в фойє Будинку культури  було організовано святковий концерт  , де для  нашої прекрасної половини   виступали  учасники художньої самодіяльності  нашого села.   Для жінок звучало  багато вітань, чудові пісні, запальні танці . А учасники театрального гуртка показували свою майстерність  у  веселих сценках. 

  До дня Перемоги було проведено святковий мітинг «Вдячне покоління пам’ятає.»  біля обеліска «Слави» в центрі села.

 1-го червня, до дня захисту дітей, працівники Будинку культури разом з працівниками дошкільного закладу «Малятко» організували діткам свято. Всіх маленьких учасників  після  свята  ми частували солодощами та соком.

15-го червня наш «народний» колектив приймав участь у фестивалі «Кодима-фест» в  с.ІвашківКодимського  району Одеської  області.

           Сьомого липня , за традицією в центрі села, було проведено  масове  гуляння «Сьогодні Івана-завтра Купала».

 Де всіх присутніх на святі за традицією частували запашною рибною юшкою.

26-го липня на запрошення сільської громади Білого Каменя танцювальний колектив Будинку культури «Ромашка» приймав участь у їхньому фестивалі родинної пісні.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

  23 серпня наш «народний» колектив  та хореографічний колектив «Ромашка» приймали участь  у святковому концерті, який проводився в м. Чечельник  до Дня Незалежності .

 А 28  липня працівники Будинку культури разом з соціальними працівниками організували  святковий концерт для людей похилого віку. А також частували їх смачними стравами в місцевому кафе.

     21 вересня цього року працівниками Будинку Культури разом з сільським головою Кифоренко Павлом Єфремовичем було організовано і проведено «Свято села»  з подарунками та святковим концертом. А також пригощали всіх присутніх  на святі голубцями та рибною юшкою.

 Разом з бібліотекаром сільської бібліотеки  Бурлакою Любов Миколаївною було оформлено виставки  в сільській бібліотеці до дня Конституції, до дня народження Т.Г. Шевченка, до річниці голодомору.

27 листопада художній керівник Будинку Культури Карпенко О.А. приймав участь у складі чоловічого ансамблю районного Будинку культури в республіканському фестивалі до 120-ї річниці з дня народження РадіонаСкалецького.

  На даний час ми готуємось до Новорічного Бал-Маскараду та до Різдвяних свят.

   В Будинку культури протягом року проводяться обряди одруження та дискотеки для молоді.

 Всі заходи, які проводяться в будинку культури, проводяться за рахунок місцевого бюджету та спонсорських коштів.

В Будинку культури працює 4 працівники: директор на повну ставку, художній керівник  та керівник «народного» колективу на 0.75 ставки,та прибиральниця на 0.25 ставки.

 

            Директор СБК                          Л.Соколова 

                                        Звіт  про роботу

               Демівського сільського будинку культури

                                               за 2018 рік

    Приміщення  Демівського  сільського  Будинку  культури збудоване в 1961 році  в центрі села. Приміщення  двоповерхове,  спеціально побудоване.  В приміщенні розміщена сільська бібліотека, сільська рада, відділення зв’язку,  та продуктовий магазин. Ліве крило другого поверху пустує, там раніше була контора місцевого колгоспу.

   В Будинку культури є дві кімнати гурткової роботи, обрядова кімната, дискозал та зал для глядачів на 435 місць. Але  на даний час за визначенням обласної експертної комісії приміщення Будинку культури знаходиться в аварійному стані. На ремонт приміщення потрібно більше  півтора міліонна гривень.

   Також потрібно покращити оснащення Будинку культури: закупити мікрофони, колонки, підсилювач.

     На даний час при Будинку культури працює 9 гуртків художньої самодіяльності, один з яких аматорський фольк-лорно-етнографічний колектив носить звання «народного».

В гуртках художньої самодіяльності приймають участь 68 чоловік, з них 55- діти.

Нині збереження культурної, моральної основи українців є головним завданням для людей, що розуміються на значенні традиційної народної культури  у сучасному світі. Звичаї, ритуали, обряди- це не просто декорації для прикраси  щоденного побуту,  це інформація про світогляд  народу, який формувався віками, передавався з покоління в покоління від батьків до дітей.

      Традиційними стали в нашому селі  відзначення календарних та народних свят.  Учасники художньої самодіяльності нашого села приймають участь у заходах, які проводяться в селі,   в районі, і навіть  за його межами.

      Так на Різдвяні свята учасники «народного»  колективу  «Демівчанка»     приймали  участь у районному фестивалі «Різдвяне диво».

    15 січня на запрошення настоятеля парафії св. Йосифа отця Цециліана  приймали участь у 3  фестивалі щедрівок та колядок «Світло віфлеємської зорі».

     До річниці виведення військ з Афганістану, та дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, працівники Будинку культури  провели вечір-зустріч з воїнами-інтернаціоналістами « Ви наша гордість». На це свято були запрошені учасники всіх локальних воєн, батьки загиблих односельчан, та учасники АТО. Всім гостям нашого свята було вручено  рушники та запашні домашні короваї, які випікали наші жіночки з «народного» колективу.  А  аматори  сцени дарували свої виступи всім присутнім  на цій зустрічі.

     Не забули наші  працівники культури і про прекрасних жінок: 8-го березня  в фойє Будинку культури  було організовано святковий концерт  «8-ме березня- день радості й краси», де для  нашої прекрасної половини   виступали  учасники художньої самодіяльності  нашого села.   Для жінок звучало  багато вітань, чудові пісні, запальні танці . А учасники театрального гуртка показували свою майстерність  у  веселих сценках. 

До дня Перемоги було проведено святковий мітинг «Ніхто не забутий, ніщо не забуто»  біля обеліска «Слави» в центрі села.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26 травня наш «народний» колектив разом з духовим оркестром з села Попова Гребля, приймав участь у третьому фестивалі Кодима-фест в селі Івашків Кодимського району.

  1 червня до Дня захисту дітей працівники Будинку культури відвідали дитячий садок «Малятко». Там провели з дітками ігри. А під  музичний супровід  художнього керівника Карпенка О.А. дітки танцювали та веселились. А також разом з працівниками сільської ради ми привітала випускників  садочка  подарували їм солодощі.

 Найулюбленішим  святом для жителів нашого села  є масове гуляння на Івана-Купала. Тут для присутніх ми організовуємо різні заходи на любий смак: і святковий концерт , і конкурси та  змагання, а також традиційна юшка з риби. Так що на святі можна і віддихнути і посмакувати юшкою.

  2 серпня  учасники  «народного» колективу «Демівчанка» та хореографічний колектив нашого Будинку культури  були запрошені на свято села в  Попову греблю.

19 серпня в селі Жабокричка проводився другий фестиваль «Медовий спас» наш «народний» колектив також приймав участь у  фестивалі.

  20 серпня працівники Будинку культури разом з соціальними працівниками  організували свято для людей похилого віку. На святі були і представники районного соціального  центру ,і преса. Для присутніх було організовано  святковий концерт, а потім всіх було запрошено за святковий стіл, який для стареньких приготували соціальні працівники.

22 серпня  ми приймали участь в районному святі до Дня Незалежності. Нами була представлена виставка випічки та вишивок. А також наш колектив «Демівчанка» приймав участь у святковому  концерті.

   За традицією вже втретє в нашому селі  15 вересня проводився фестиваль «Голубців». На фестиваль були запрошені колективи з району та хореографічний колектив з Крижопільського району. А також ми запросили професійних виконавців з Вінниці.  На фестивалі  присутніх пригощали юшкою, засипаною кашею та голубцями. Потім була святкова дискотека для молоді.

    28 вересня наш колектив «Демівчанка» приймав участь у святковому концерті  на «святі Села» в селі  Ольгополь.

27 жовтня на запрошення настоятеля парафії св. Йосифа отця Цециліана  приймали участь у 3  фестивалі «Діви Марії» де виконали псальму «Біжать у Почаєв…»  та українську народну пісню «Туман яром».

Разом з бібліотекаром сільської бібліотеки  Бурлакою Любов Миколаївною було оформлено виставки  в сільській бібліотеці до дня Конституції, до дня народження Т.Г. Шевченка, до річниці голодомору.

  На даний час ми готуємось до Новорічного Бал-Маскараду та Різдвяних свят.

   В Будинку культури протягом року проводяться обряди одруження.

 Всі заходи, які проводяться в Будинку культури, проводяться за рахунок місцевого бюджету та спонсорських коштів.

 В Будинку культури працює 4 працівники: директор на ставку, художній керівник  та керівник «народного» колективу на 0.75 ставки,та прибиральниця на 0.25 ставки.

    Директор СБК.                            Л.Соколова.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

               Звіт Демівського СБК за І квартал 2018 року

 

Нині збереження культурної, моральної основи українців є головним завданням для людей, що розуміються на значенні традиційної народної культури  у сучасному світі. Звичаї, ритуали, обряди- це не просто декорації для прикраси  щоденного побуту,  це інформація про світогляд  народу, який формувався віками, передавався з покоління в покоління від батьків до дітей.

          Томувсю свою роботу працівники Будинку культури спрямовують на розвиток культури на селі та на збереження звичаїв і традицій  нашого регіону.    Традиційними стали відзначення календарних та народних свят.  Учасники художньої самодіяльності нашого села приймають участь у заходах, які проводяться в селі,   в районі, а навіть  за його межами.

      Так на Різдвяні свята учасники «народного» колективу       приймали  участь у районному фестивалі «Різдвяне диво».

    15 січня на запрошення настоятеля парафії св. Йосифа отця Цециліана  приймали участь у 3  фестивалі щедрівок та колядок «Світло віфлеємської зорі».

     До річниці виведення військ з Афганістану, та дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, працівники Будинку культури  провели вечір-зустріч з воїнами-інтернаціоналістами « Ви наша гордість». На це свято були запрошені учасники всіх локальних воєн, батьки загиблих односельчан, та учасники АТО.

Не забули наші учасники художньої самодіяльності і про прекрасних жінок: 8-го березня  в фойє Будинку культури  було організовано святковий концерт  «8-ме березня- день радості й краси», де для  нашої прекрасної половини   виступали аматори  сцени нашого села.

                                   Звіт  про  роботу

               Демівського сільського будинку культури

                               за І квартал 2019 року

 

        Всю свою роботу працівники  демівського сільського Будинку культури спрямовують на розвиток культури на селі та на збереження звичаїв і традицій  нашого регіону.    Традиційними стали відзначення календарних та народних свят.  Учасники художньої самодіяльності нашого села приймають участь у заходах, які проводяться в селі,   районі, і навіть  за його межами.

        Так на Різдвяні свята учасники «народного»  колективу  «Демівчанка» разом з дітками    приймали  участь у районному фестивалі «Різдвяне диво». Виконували щедрівки та колядки і вітали всіх присутніх з Новорічними та Різдвяними святами.   

       До річниці виведення військ з Афганістану, та дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в нашому селі відкривали меморіальну доску Дяченку Вадиму Георгійовичу,ветерану афганської війни,який помер в березні місяці 2018 року. Меморіальну доску було встановлено на  демівській школі . Тут же було проведено урочисту лінійку,після закінчення якої продовжили свято в актовому залі школи, де було організовано концертну програму для всіх присутніх.  На свято були запрошені гості з області, району та друзів і рідних Вадима Георгійовича.  Всім гостям  свята було вручено  рушники та запашні домашні короваї, які випікали наші жіночки з «народного» колективу. На завершення свята  в місцевому кафе для всіх гостей був організований святковий вогник.

     Не забули наші  працівники культури і про прекрасних жінок: 8-го березня  в фойє Будинку культури  було організовано святковий концерт «Весна пробуджує найкращі почуття», де для  нашої прекрасної половини   виступали  учасники художньої самодіяльності  нашого села.   Для жінок звучало  багато вітань, чудові пісні, запальні танці . А учасники театрального гуртка показували свою майстерність  у  веселих сценках. 

   На даний час ми готуємось до заходів до дня Перемоги.                               

bottom of page