top of page
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

     Музика величезну роль відіграє в нашому житті. Вона надихає і заспокоює, розважає і надає урочистості важливим моментам, допомагає налаштуватися на потрібний лад і висловити щось, що нас надихає або турбує. Тому ми з таким захопленням не тільки слухаємо музику, але і говоримо про неї, ділимося враженнями, улюбленими композиціями, радимо що послухати.

      З музикою можна веселіше провести час і будь-яка робота спориться під енергійну мелодію. Музика змушує замислитися і краще пізнати себе зсередини.

      Наші предки казали, що Господь дав людям музику і спів, аби вони не сумували за раєм. Адже музика може вершити чудеса, а пісня ніколи не знала заборон і кордонів, бо несла у вирі звуків найпотаємніші почуття. 
    Відчуття радості, смутку, щастя, туги, відчуття піднесення та падіння у своїх творах передають учасники наших художніх  аматорських   колективів.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

             Фольклорно-етнографічний 

                                       колектив  «Демівчанка»

      Фольклорно-етнографічний  колектив «Демівчанка»  було створено в   1982 році. В 1985 році  колективу  присвоєно  звання «народного».  До  колективу входять  жіночки різного віку, які  люблять і вміють співати    українські пісні.

      За час  існування колективу неодноразово змінювався його склад та  керівники. З серпня місяця 2012 року керівником  колективу працює Дзиговська  Надія  Федорівна 1961 року  народження .

В нашому колективі є добра традиція кожного року на Різдвяні свята вітати жителів села  щедрівками та колядками.                     

     Вже стало доброю традицією в нашому районі на Різдвяні свята проводити фестиваль колядок та щедрівок «Різдвяне Диво». Наш колектив постійний учасник  цього фестивалю. На цей фестиваль нами була представлена виставка вишивок та різдвяних страв, а також  на сцені колядували колядки «Що це за предиво» та «Ой у полі, полі виросла ялина». А діти посівали та вітали всіх присутніх в залі з Новим роком та Різдвом христовим.

     До річниці виведення військ з Афганістану, та дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в нашому селі відкривали меморіальну дошку Дяченку Вадиму Георгійовичу, ветерану афганської війни, який помер в березні місяці 2018 року. Меморіальну дошку було встановлено на  демівській школі . Тут же було проведено урочисту лінійку, після закінчення якої продовжили свято в актовому залі школи, де було організовано концертну програму для всіх присутніх.  На свято були запрошені гості з області, району та друзів і рідних Вадима Георгійовича.  Всім гостям  свята було вручено  рушники та запашні домашні короваї, які випікали наші жіночки з «народного» колективу.

     Не забули наші  працівники культури і про прекрасних жінок: 8-го березня  в фойє Будинку культури  було організовано святковий концерт  , де для  нашої прекрасної половини   свої пісні виконували і учасники «народного» колективу.

 На зелені свята 15 червня  учасники колективу «Демівчанка» вкотре приймали участь у фестивалі Кодима-Фест  де виконували українські народні пісні «Понад яром глибоким»  та « Ой Васильку, Васильку». 

       Наша «Демівчанка» є незмінним учасником  масового гуляння на свято Івана-Купала та святкових концертів, які організовуються разом з соціальними працівниками для людей похилого віку.

     21 вересня цього року працівниками Будинку Культури разом з сільським головою Кифоренко Павлом Єфремовичем було організовано і проведено «Свято села» де колектив «Демівчанка» виконував свої народні пісні для жителів села та  гостей свята.

               Наш аматорський колектив є постійним учасником районного свята присвяченого дню Незалежності. Ми не тільки приймаємо участь у святковому концерті, а й організовуємо виставки.

   На даний час  учасники колективу готуються  до Новорічних та Різдвяних свят, вчать нові колядки та щедрівки.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

      Список учасників  фольклорно- етнографічного                               колективу    "Демівчанка"    

 

1. Соколова Любов Олександрівна   

2.Дзиговська Надія Федорівна           

3.Бащак Олена Петрівна                    

4.Рудик Тетяна Андріївна                  

5.Войтовська Тетяна Василівна          

6.Булах Ганна Юліанівна                    

7.Гатенюк Ліля Андріївна                    

8.Котенко Валентина Іванівна           

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

           Народний аматорський колектив « Чарівниця»                          Каташинського сільського клубу

     Відповідно до «Положення про народний (зразковий)  аматорський колектив (студію) закладів культури системи Міністерства культури України», затвердженого наказом Міністерства культури і мистецтв України від 23 червня 1999 року № 415,  з метою посилення ролі народних аматорських колективів у здійсненні державної культурної політики,  естетичному вихованні і організації дозвілля населення, збереження традиційного народного мистецтва  та залучення широкої громадськості до діяльності культурно-освітніх закладів Народний аматорський колектив « Чарівниця» Каташинського сільського клубу звітує про свою роботу .

     Наші предки казали, що Господь дав людям музику і спів, аби вони не сумували за раєм. Адже музика може вершити чудеса, а пісня ніколи не знала заборон і кордонів, бо несла у вирі звуків найпотаємніші почуття.

Відчуття радості, смутку, щастя, туги, відчуття піднесення та падіння у своїх творах передають учасники художнього аматорського  колективу Чарівниця, який діє при Каташинському сільському клубі.Колектив був створений в 1981 році. На той час керівником був Іван Давидович Бурдейний. Наказом управління культури і мистецтв  Вінницької облдержадміністрації №161 від 29.12.2017 року « Про присвоєння звання « Народний (зразковий) аматорський колектив (студія) фольклорному колективу « Чарівниця» Каташинського сільського клубу присвоєно звання « Народний аматорський».

       Склад колективу постійно оновлюється. В даний час керівником колективу є Кривенька Валентина Григорівна , яка урізноманітила репертуар колективу сучасними творами , творами української класики, а також старовинними забутими піснями, але зберегла самобутність колективу. Оновлений склад колективу, в якому беруть участь 9 учасників - любителів та ентузіастів співу: це вчителі, працівники культури, медицини, підприємці, працівники побутового обслуговування. Колектив  люблять і підтримують як в селі, так і в районі.

         Учасники колективу не тільки беруть активну участь у мистецькому житті району, а й самі організовують цікаві заходи. Колектив часто бере участь в регіональних, обласних музичних конкурсах і повертається обов"язково з нагородами. Протягом 2018 року колектив взяв участь у багатьох мистецьких заходах, що проводились як у нашому районі так і за його межами.

Традиційно творчий рік ансамблю « Чарівниця» почався із привітання з Новорічними та Різдвяними святами  працівників установ , які функціонують на території громади та всіх односельчан.

      16 червня 2018 року в селі Зятківці Гайсинськорго району проводилося обласне фольклорне свято пам’яті Гната Танцюри. Народний аматорський колектив « Чарівниця» представив на даному заході сторовинну українську народну пісню « Ішов Василь галявою», за що був нагороджений Дипломом .

 Народний аматорський колектив  « Чарівниця» вітав жителів села  Попова Гребля зі святом села.

Вітали паломників ІІІ Франсисканського паломництва до Матері Божої Чечельницької

19 серпня 2017 року були господарями фестивалю «Медовий Спас», який проходив в селі Жабокричка, яке відноситься до Каташинської територіальної громади.

Традиційно ансамбль « Чарівниця» представляє Каташинську територіальну громаду на святкуванні Дня Незалежності України в районному центрі.

Були учасниками міжрегіонального фестивалю голубців в селі Демівка.

В 2018 році вітали жителів Ольгопільської громади зі святом села.

28 жовтня 2018 року проводивя черговий фестиваль «Маріїна пісня» у костелі Святого Йосифа Обручника в селищі Чечельник   В 2018 році вітали сільгоспвиробників з професійним свято – Днем працівника сільського господарства в місті Вінниці.

 

 

 

 

 

 

 

 

Репертуар ансамблю, що складається з українських народних, ліричних, патріотичних та жартівливих пісень, постійно оновлюється. Колектив має три комплекти сценічних костюмів. На досягнутому колектив не збирається зупинятися, він і надалі нестиме й пропагуватиме немеркнуче українське мистецтво по широкому світу, адже творчим кредом  колективу є слова Надії Романів:

                                       "Відколи людство світ цей пам"ятає

                                        Й допоки ходим по святій землі,

                                        Ми музику, як хліб, благословляєм –

                                        Найвищу правду людської душі".

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

             Народний аматорський ансамбль духових         

       інструментів  "Подоляни" Поповогребельського                                сільського будинку  культури 

Безымянный.png

       2019 рік для Народного аматорського ансамблю духових інструментів «Подоляни»  Поповогребельського Будинку культури був черговим етапом у творчому рості , новим щаблем у втіленні задач поставлених перед колективом . Це , насамперед , підбір та вивчення творів тематично спрямованих до заходів , що проводяться . Проводиться робота по вивченню та майстерному виконанню партій , індивідуальної підготовки кожного учасника .

   Велика увага приділялася загальній оркестровій підготовці , злагодженому виконанню творів . В колективі постійно проводилася робота по самовдосконаленню та підвищенню виконавської майстерності , поглиблювалися знання з нотної грамоти та читки нот з листа . Велика увага приділялася індивідуальним заняттям з творами .

   За звітний період , ансамбль приймав участь у багатьох заходах , що проводилися у селі та за межами села .

   Ось , декілька з них :

  • ІХ фестиваль весільних музик «Давай за музик» с. Вербка 2019 року .

  • Обласне свято духової музики «Сурми-Поділля» м. Крижопіль

  • «Кодима ІV ЕТНОЕКОФЕСТ» в с. Івашків Кодимського району Одеської області.

  • Фестиваль  «Музичний водограй» в с. Хоменки Шаргородського району .

  • Фестиваль «Мудовий спас – свято в нас» с. Жабокричка

  • Фестиваль  «Родинної пісні» с. Білий Камінь

  • Культурно мистецька акція «Мистецтво одного села» м. Київ

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

                                           СПИСОК

    учасників аматорського народного аматорського ансамблю       

    духових інструментів «Подоляни» с. Попова Гребля

 

            Прізвище , імя , по-батькові

1.         Балановський Володимир  Дмитрович

2.         Трачук Віктор Степанович

3.         Парелюлько Сергій Іванович

4.         Погорілий Сергій Миколайович

5.         Крук Олег Борисович

6.         Краснянськи Петро Іванович

7.         Делікат Валерій Віталійович

8.         Ткач Вячеслав Володимирович

   Колектив має тісні звязки  з діючими оркестрами області та Тульчинським коледжом культури , що є запорукою обміну інформацією (нотами)  та новинками в сфері духової музики .

                                                    План   учбово-виховної роботи

                народного аматорськогоа нсамблю духових інструментів «Подоляни  на 2020 рік

  • Систематично протягом року працювати над виконавською майстерністю виконання творів.

  • Працювати над загальним строєм оркестру , підібрати відповідні вправи .

  • Залучити в оркестр нових учасників .

  •  Поновлювати репертуар більш складними творами .

  • Придбати костюми для учасників та поновити інструменти .

Навчально-виховна робота.

  • Підтримувати тісні звязки з кращими оркестрами області , обмінюватися досвідом .

  • Звертати увагу на культуру виконання творів , на їх якісний склад та тематичну направленість.

  • Розробити план , щодо пропагування духової музики в школах району .

  • Занаття проводити не менше двох раз на неділю.

Концертна діяльність .

  • Приймати активну участь у заходах , що проводяться в районі та за межами

  • Приймати участь у творчих лабораторіях та семінарах.

  • Приймати участь в обласних  конкурсах  та фестивалях.

 

                             Керівник ансамблю                 Балановський   В.Д.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

            Народний аматорський духовий                              оркестр с.Вербка

2.png

        Звіт  народного аматорського духового                                 оркестру села Вербка

 

     2019 рік для Народного аматорського духового оркестру с. Вербки був черговим етапом у творчому рості , новим щаблем у втіленні задач поставлених перед колективом . Це , насамперед , підбір та вивчення творів тематично спрямованих до заходів , що проводяться . Проводиться робота по вивченню та майстерному виконанню партій , індивідуальної підготовки кожного учасника .

     Велика увага приділялася загальній оркестровій підготовці , злагодженому виконанню творів . В колективі постійно проводилася робота по самовдосконаленню та підвищенню виконавської майстерності , поглиблювалися знання з нотної грамоти та читки нот з листа . Велика увага приділялася індивідуальним заняттям з творами .

   За звітний період , оркестр приймав участь у багатьох заходах , що проводилися у селі та за межами села .

   Ось , декілька з них :

  • XI фестиваль весільних музик «Давай за музик»с. Вербка 2019 року

  • Фестиваль «Музичний водограй» в с. Хоменки Шаргородського району

  • Мітинг до Дня перемоги 9 травня с. Вербка

  • Святкування Івана Купала

  • Мітинг  до Дня Незалежності

  • Святкування дня села в с. Ободівка «Золота осінь»

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

                    Список учасників народного

                  аматорського оркестру с. Вербки

 

1          Блиндур Сергій Андрійович

2          Безпалько Василь Григорович

3          Войнаренко Іван Іванович

4          Кіяшко Володимир Петрович

5          Бодян Анатолій Іванович

6          Мартинюк Юрій Федорович

7          Парелюлько Сергій Іванович

8          Трачук Віктор Степанович

9          Балановський Володимир Дмитрович

10        Крук Олег Борисович

                        План учбово-виховної роботи

       народного аматорського оркестру на 2020 рік

  • Систематично протягом року працювати над виконавською майстерністю виконання творів.

  • Працювати над загальним строєм оркестру , підібрати відповідні вправи .

  • Залучити в оркестр нових учасників .

  •  Поновлювати репертуар більш складними творами .

  • Придбати костюми для учасників та поновити інструменти .

Навчально-виховна робота.

  • Підтримувати тісні звязки з кращими оркестрами області , обмінюватися досвідом .

  • Звертати увагу на культуру виконання творів , на їх якісний склад та тематичну направленість.

  • Розробити план , щодо пропагування духової музики в школах району .

  • Занаття проводити не менше двох раз на неділю.

Концертна діяльність .

  • Приймати активну участь у заходах , що проводяться в районі та за межами

  • Приймати участь у творчих лабораторіях та семінарах.

  • Приймати участь в обласних  конкурсах  та фестивалях.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

  Народний  аматорський  хоровий  колектив         працівників районного будинку культури 

    Самодіяльний хоровий колектив  працівників культури  діє  із  1980 року. Працює  при районному  будинку  культури .Колектив  співає  народною  манерою співу. Це досить  повноцінний  творчий колектив,який нараховує 35 чоловік. Це працівники    районного будинку культури,дитячої музичної школи, працівники сільських  будинків культури та    бібліотек. Це  люди різних професій та уподобань,  різної вікової категорії ,але об”єднає  їх палкалюбов до народної пісні ,адже  пісня – це дивовижна творчість   Акомпонує  хорудует баяністів -  це  Сторожук В.М. та  Ткач  С.В. 

      Учасникиколективу оволодівають широким колом спеціальних знань,адже без цього стає неможливим розвиток  самодіяльного колективу.

      Хоровий колектив  є активним учасником  культурно –мистецьких  заходів  району.Головним   нашим завданням є пропаганда української пісні та   приносити радість  глядачам своїм  виконанням,  віддавати їм найкраще – свій талант.Напередодні Нового року учасники хору  приймали участь у святкових дійствах. Це поздоровлення у  трудових  колективах  та зустрічі  Нового  року. А на  початку 2019 року  був влаштований фестиваль  народної творчості “Різдвяне диво”. На цьому  багатоколоритному  святі  була влаштована  різдвяна хода із колядками та щедрівками.  На святі    хор  виконав  українську народну колядку  “Ой чи є, чи нема пан-господар дома ” та “Ой за садом місяць  сходить”.   

 Одним із  найважливіших  напрямків роботи колективу  є концертна діяльність ,яку в більшості хоровий колектив провів за місцем роботи.     Хоровий колектив працівників культури у 2019 роціприймав участь у таких заходах ,як:

 * Свято “ Різдвяне диво”

 *  Участь у концерті  205-річчя  з дня народження   Т.Г.Шевченка                                                              * свято “Великодні  дзвони”

 * свято до 9-го травня”На  всі часи, на всі віки у   cпогадах живі”   

 *  концерт до дня незалежності України

 *  участь у святковому концерті, присвяченого  дню Бібліотек”Бібліотека збирає друзів”

 *   день українського козацтва

 *   концерт до дня працівників сільського господарства”Працею сповнена наша земля”

3.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

      Гарною формою популяризації хорової класики, народно- пісенного мистецтва є концерти в музичній     школі ,площі,стадіоні.

     З роками хоровий колектив вдосконалює  свою виконавську майстерність, поповнюється новими співаками(  Шевчук І.В. ,Стипанишина В.В.).

         Та  все ж  міцну його  основу  становлять Малик Г.С.,  Бащак Ю.Ф. ,Васильєва О.Г., Федотова Л.А., Таранець В.І., Паралюлько С.І., Краснянський П.І.,Мацько Ю.М.,Химич І.В., Рудик О.О.

Хоровий колектив  побував із шефськими  концертами  в селах району( Вербка ,Жабокричка).         Серед завдань подальшої роботи колективу  є  збереження  і розвиток  національних   традицій,а   саме , включення у свій репертуар   пісень нашого   району, що дійшли до  нас   від  дідів-прадідів.   Колектив  відвідує виступи професійних  колективів,    що  приїжджають  на чечельницьку   землю,періодично  проводяться   бесіди на  різні теми.

                         Керівник    колективу                                        Трачук Н.П.

        Список  учасників хорового  колективу

 

1.         Трачук Н.П.                                                        2.         Малик Г. С.

3.         Стипанишина В.В.                                            4.          Бойко З.В.

5.         Вакарчук В.                                                        6.         Фернега М. С.

7.         Крутоус М. Н.                                                    8.         Таранець В. І.

9.         Васільєва О. Г.                                                   10.       Головань Т. М.

11.       Козоріз С. Д.                                                       12.       Федотова Л. А.

13.       Загородня Т. В.                                                   14.       Мельничук  В. Г.

15.       Мацько Ю. М.                                                    16.       Монастирська А.С.

17.       Химич І. В.                                                          18.       Ткач В. В.

19.       Рудик О. В.                                                          20.       Натолочна С. М.

21.       Картоєва О.В.                                                      22.       Кудревич Н. Г.

23.       Ткач О. М.                                                            24.       Карпенко О.А.

25.       Задвірняк С.Г.                                                      26.       ГальчинськаА.Ф.

27.       Бащак Ю. Ф.                                                         28.       Івасик Г. В.

29.       Рудик О.О.                                                            30.       Сторожук В.М.

31.       Шпак Г. М.                                                           32.       Паралюлько С.І.

33.       КраснянськийП.І.                                                34.       Трачук В.С.

35.       Шевчук І.В.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

        Народний аматорський  фольклорний                              ансамбль “Рогізяночка”

4.png

    Фольклорний ансамбль створений в 1995 році з ініціативи директора

сільського будинку культури  Натолочної Світлани  Михайлівни  ,яка на даний час і є його керівником. Ансамбль налічує 10 учасників ,  до складу  якого входять  жінки різного віку.

     З 2012 року даний колектив носить звання  народний аматорський.

Шанувальниками творчості колективу є жителі с. Рогізка ,а також жителі Чечельницького району       

  Колектив  постійний учасник   районних культурно-мистецьких заходів  , та   активний учасник

Обласних, Всеукраїнських  оглядів , конкурсів, фестивалів.

   За звітний період народний фольклорний ансамбль «Рогізяночка» був ініціатором  та учасником всіх масових заходів ,які були заплановані і проводилися для жителів своєї громади ,жителів Чечельницького району,області та столиці м.Київ.                          

   Фольклорний ансамбль «Рогізяночка» постійний учасник районних культурно-мистецьких заходів та активний учасник

обласних оглядів,конкурсів,фестивалів.

  - вітання жителів своєї громади з новорічно-різдвяними святами.

   - щорічного районного фестивалю »Різдвяне диво»

   -щорічному обрядовому дійству  в с.Попова Гребля «Весела Маланка»

   -щорічного районного фестивалю «Мистецька  родина»  с.Білий  Камінь

  -щорічного районного фестивалю «Медовий Спас» с.Жабокричка

  - урочистостей до відзначення 28 річниці Незалежності Українита в районі.

  -свято духовності с.Берізки «До чистих і святих джерел» в честь    одного з  святійшого покровителя здоров»я  Пантілімона,де знаходиться капличка  святителя та святі джерела до яких з’їжджаються люди з усіх областей України.

   -благодійною концертною програмою для одиноких пристарілих та  людей похилого віку с.Берізки   »Поспішайте творити добро»

-учасники відзначення культурно-мистецьких заходів сусіднього села Яланець Бершадського району

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

     Колектив був учасником наймаштабнішого культурно-мистецького заходу року Всеукраїнської акції  "Мистецтво одного села" на якому презентував  виставку  народних умільців декоративно-прикладного  та ужиткового мистецтва народної творчості свого рідного краю.

    Виставка зібрана самими цінителями, носіями гарного, творчого, вічного, які зберігають нематеріальну культурну спадщину рідного краю,пропагують цінність українського старовинного костюма, якому понад 100 років,народні звичаї,обряди.Українська сорочка з дивовижною вишивкою,верета,стародавня хустка з шовковими тороками,український рушник,стародавній килим-це вікове,безцінне надбання нашого подільського краю,яке свято шанують та несуть,через свою двохсотлітню історію від покоління до покоління, жителі славного невеличкого села Рогізка.

   Саме з таких цінних елементів народної творчості була оформлена виставкова зала народного музею літератури м. Київ,а презентація і відкриття виставки відбулося 18 жовтня 2019 року за сприянням управління культури і туризму ОДА,Вінницького обласного центру народної творчості,відділу культури і туризму РДА,Чечельницької РДА та Районної ради.

     Колектив підтверджував дивовижність та цінність виставки

нашого рідного краю мистецтвом української народної пісні та унікальним мистецтвом,ізюминкою колективу виконанням старовинних побутових танців.

   З метою збереження пісенного надбання ,як нематеріальної культурної спадщини   11 грудня 2019 року відбувся дуже відповідальний мистецький  захід-запис пісенного репертуару народного фольклорного ансамблю»Рогізяночка» провідним методистом з фольклору ОЦНТ Тетяною Гарбулінською.У виконанні творчого колективу звучали  щедрівки,колядки ,обрядові веснянки  купальські,українські народні соціально побутові пісні.Виспівано і записано 31 музичний твір,що залишиться в гарній скарбничці  для майбутніх  поколінь.

                            Керівник колективу                            Світлана Натолочна

               Список учасників народного  аматорського

   фольклорного ансамблю  "Рогізяночка" Рогізківського СБК 

 

1.         Натолочна  Світлана Михайлівна

2.         Савчук Раїса Іванівна

3.         Кочержук Катерина Харитонівна

4.         Кравчук Ганна Іванівна

5.         Марущак Марія Василівна

6.         Химич Ольга Павлівна

7.         Яремчук Катерина Іванівна

8.         Яремчук  Ганна   Іванівна

9.         Олійник  Олена Миколаївна

10.       Мохнюк Олена Герасимівна

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

            Народний аматорський фольклорно-       

      етнографічний ансамбль “Стратіївчанка”

5.png

     У 2010 році закінчила Тульчинське училище культури за спеціальністю »Народна художня творчість» і здобула кваліфікацію режисера театралізованих, народних масових свят і обрядів: організатора культурно-дозвіллєвої діяльності.

        Виконує народний колектив «Стратіївчанка» як українські народні пісні, так і колядки,щедрівки.

Колектив приймає активну участь у різних культурних заходах села та району. З року в рік вітають жителів села,це:

  • багатодітні сім’ї;

  • воїни-атовці;

  • одинокі пристарілі;

  • передовики виробництва агрофірми.

       Розпочинаються Новорічні привітання об 11:00 год., Дід Мороз і Снігурка разом з народним колективом ідуть від будинку до будинку, заходять до хати, вітають господарів, ставлять на стіл хліб і сіль,дітки,якщо є у хаті,отримують від Діда Мороза і Снігурки подарунки, а народний колектив на дворі колядують.

        Доброю традицією вже став районний фестиваль «Різдвяне диво», яке проводиться в костелі 

Із задоволенням чекають жителі села Стратіївка ніч з 13 на 14 січня, коли жінки з колективом, переодягнувшись в костюми «Василя», »Меланки»,»Кози», "Фельдшера» та інших казкових персонажів ідуть по вулиці, щоб привітати людей з «Меланкою». Майже всі господарі запрошують їх на подвір’я,щоб почути добрі старовинні колядки та їх інсценіровку. До колективу із задоволенням приєднуються і всі бажаючі.

         Жіночий колектив» Стратіївчанка» постійно приймає участь у реєстрації одруження.

Також щороку народний колектив приймає участь у святкуванні  Дня Незалежності України.

Святкування «Дня Села» також не проходить без участі колективу "Стратіївчанка».

Бурхливими оплесками закінчилось «Івана Купала». Показуючи на сцені старовинні звичаї та обряди, колектив ніби сам понурюється у далеке минуле,коли пісня була чи не єдиною розрадою працьовитої людини.

      Не забуває колектив і про одиноких пристарілих,які з нетерпінням чекають зустрічі,щоб разом заспівати старовинних пісень та згадати молодість.

Завжди колектив вітає хліборобів свого села з їх професійним святом жартівливими піснями.

A  тaкож є не зaбутнім свято Aндрія, яке відзнaчaють "Aндріївськими вечорницями"

     Стратіївський народний фольклорно-етнографічний колектив був організований в 1983 році. До його складу входять жінки,які раніше працювали в ланці, на фермі і співали українські народні пісні. А вчились співати від своїх бабусьі матерів. Репертуар колективу різноманітний: це жартівливі,сумні,обрядові пісні,колядки та щедрівки.

          За період існування колективу змінювався як його склад,репертуар так і керівники. З вересня 2006 року керівником народного колективу є Тумачок Наталія Михалівна.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.

                                       Список

      учасників народного фольклорно-етнографічного       

      колективу  «Стратіївчанка» Стратіївського СБК

1.  Тумачок Наталія Михайлівна

2.  Івасик Галина Вікторівна

3. Бондаренко Галина Олександрівна 

4. Сулима Катерина

5. Швець Нінa Євгенівнa

6. Лабунчак Олена Василівна

7. Саєнко Олена Олександрівна      

bottom of page