top of page
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

       Українська душа споконвіку любила веселитися незважаючи на всі прикрощі і негаразди, а що може бути кращим як зібратися разом. Щоб пожартувати і повеселитися бо свято воно для всіх  свято.

       Ми завжди раді коли у нашому залі немає вільних місць,  коли на  обличчях сяють усмішки і очікування чогось незвичного. І ми постараємося виправдати всі ваші сподівання.

      Усіх, хто хоче зробити наш світ прекрасним, хто не уявляє свого життя без мистецтва, у кого є талант і він хоче ним поділитись з іншими, хто хоче отримати задоволення від виступу перед захопленою публікою, відділ культури Чечельницької райдержадміністрації запрошує всіх до участі у  наших культурно-мистецьких дійствах.

IMG-fab72f2be1cfa74aa35db4f4d4269bb8-V.j

          Нехай же стане днем дитини

                                     у всьому світі кожен день!

        1 червня, в Україні і світі відзначається радісне і веселе дитяче свято – Міжнародний день захисту дітей.
     День захисту дітей – це нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини, щоб усі діти росли щасливими, навчалися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали чудовими батьками та громадянами своєї країни.
       Дитинство - найніжніший та найщасливіший час у житті кожної людини. Кожен день наповнений новими відкриттями та пригодами. А у пам`яті залишаються тільки найяскравіші спогади.
      Щороку з цієї нагоди відбувається чимало заходів, акцій, конкурсів. Не залишається осторонь і наше місто. Адже ми знаємо, що наша Чечельниччина славиться талантами.
        Дорогі хлопчики та дівчатка, прийміть найщиріші привітання від учасників художньої самодіяльності Чечельницького районного будинку культури в цей прекрасний день. Нехай у вашому житті ніколи не буде розчарувань. Міцного здоров'я вам, успіхів у навчанні, безмежного щастя.

    Сьогодні в Україні продовжують діяти карантинні заходи. Подобається нам це, чи ні,  маємо усвідомити, що так чинить не лише наша влада, але й усі країни світу. Ми  несемо відповідальність за себе та людей навколо нас. Тому від того, чи залишимося ми вдома і не поширюватимемо  епідеміологічний ланцюг, залежить не тільки наше життя, а й інших людей. Я думаю, що свідомість людей  є різною, її потрібно розвивати та поширювати інформацію. Будь ласка давайте будемо  дисциплінувати себе та своїх близьких , дотримуватися правил, задля нашої безпеки.    З 1 червня 2020 року сектор культури молоді та спорту Чечельницької районної державної адміністрації продовжує проведення заходів культурно-мистецького спрямування,   переводячи їх   в режим онлайн. Таким чином,  ми долучаємося до нового обласного проєкту "Культура онлайн".

фото.jpg

    Увазі чечельничан  пропонуємо  різножанровий культурний продукт, а саме: онлайн- виставки, онлайн - зустрічі, онлайн-концерти, олайн - спогади про фестивалі 2017-2019 років.

    З онлайн - афішами  можна ознайомитися на  FB- сторінці   "Відділ культури і туризму  Чечельницької районної державної адміністрації"  та на офіційному сайті.

    Такий проєкт покликаний наповнити ваші  карантинні будні яскравими та позитивними емоціями.

    Ми шукаємо нові шляхи до глядача. Адже працювати можна по-різному!  

 

Завідувач сектору культури, молоді та спорту райдержадміністрації   

                                             А. Шумило.

        "Вражаємо світ красою

                   українських вишиванок!»

 

      Кожен народ має свої звичаї, обряди, традиції , свої обереги. Багата й наша Україна на свої символи – обереги,які береже й шанує український народ, передає їх від покоління до покоління. Це верба і калина, барвінок і чорнобривці, дивовижна писанка і хліб на рушникові, біла українська хата і вариста піч, народна пісня і українська вишиванка.
        Вишиванка – надзвичайно поширений на всій території України вид мистецтва. Ніхто не може й сказати, де і як зародилося воно, кому першому спало на думку перенести на тканину за допомогою ниток незвичайне бачення навколишнього світу.
        Вишиванка відома своїм колоритом не тільки в Україні, а й на території інших країн. Навіть в цей не легкий для світу та України час, українці не забувають одягнути вишиванку.
       Щороку святкування припадає на третій четвер травня. В цьому році День вишиванки припадає на 21 травня.
        Чечельницький районний будинок культури вітає всіх з Всесвітнім днем вишиванки та долучається до флешмобу: "Вражаємо світ красою українських вишиванок!»

«... За все, що маю, МАМО, дякую Тобі. За все, що маю і буду мати!».

    Огляд літератури «Мамо, я тебе люблю!»  в дитячій бібліотеці...

– Можна у світі багато зробити –

Перетворити зиму на літо.

Можна моря й океани здолати,

Гору найвищу штурмом узяти,

Можна пройти крізь пустелі і хащі,

Тільки без мами не можна нізащо,

Бо найдорожче стоїть за словами –

“В світі усе починається з мами!”

     Книжкова виставка до Дня матері експонує документи, які нагадують, що наше життя починається від матері – найріднішої, найближчої нам людини. З любові до матері й батька бере свій початок й любов до рідного краю.

                     Серце мами завжди з нами!

 

     У світі багато чудес і дивовижних місць, але як би не було цікаво за сімома морями, людина завжди буде прагнути повернутися до свого домашнього вогнища, до своєї сім'ї. Всі скарби світу нізащо не зрівняти з ласкавими маминими обіймами, ніжним цілунком дружини і щасливою дитячою усмішкою.Сьогодні 15 травня 2020 року ми відзначаємо прекрасне свято - міжнародний День Сім’ї та День Матері
    Учасники художньої самодіяльності

Чечельницького районного будинку

культури: Тетяна Пустова,

Вікторія Стипанишена та

Ольга Бурковська,

від щирого серця дарують, Вам,

свої сердечні вітання.
Будьте завжди здорові й щасливі, любіть і

підтримуйте  одне одного — цим ви обов'язково

зробите світ трішечки кращим!

                                             Повік ті дні із пам’яті не стерти…
                                             Є гарні, світлі і величні дати,
                                             А поміж ними, безумовно, ця.
                                            Вона до нас прийшла в сімдесят п’яте.
                                            І знову розтривожила серця…

 

      Події Другої світової війни вражають своїм трагізмом, силою народного духу, величчю всенародного подвигу!
    75 років тому відбулося героїчне визволення від нацистських загарбників.
     Безсмертний подвиг героїв навіки залишиться у вдячній пам’яті нащадків.
      Ми зберігаємо в серцях щиру вдячність усім, хто боровся за рідний край та пам’ять про тих, хто не дожив до Дня Перемоги.
      До Дня пам’яті та примирення, присвячених пам’яті жертв Другої світової війни та 75-річчя Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні у бібліотеці оформлено виставку «Героям слава».       

     Вшанування світлої пам’яті героїв Другої світової війни, увічнення подвигів воїнів, які поклали своє життя за Перемогу, про те, яку дорогу ціну заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війну 1939-1945 рр., про найбільші операції та найвизначніші дати Другої світової війни та участь у ній вінничан та чечельничан експоновано в книжкових виданнях та газетних експонатах виставки, яка містить документальні та художні твори про лихоліття війни.
    Висловлюємо повагу усім борцям проти нацизму, увічнюємо пам’ять про загиблих воїнів та жертв війни. Вічна пам'ять загиблим!

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

    Відділ культури і туризму Чечельницької райдержадміністрації повідомляє, що на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 «Про запобігання поширення на території України корона вірусу COVID – 19” з урахуванням протокольного рішення № 2від 10 березня 2020 року позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, зареєстрованого за № 9919/5/1-20 від 10.03.2020 року «Про стан забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення України та заходів стосовно стабілізації епідемічної ситуації, спричиненої корона вірусом COVID – 19”, Протоколу т№ 7 позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 12 березня 2020 року, листа Управління культури і мистецтв облдержадміністрації від 12 березня 2020 року №1410/02-21, з метою запобігання поширення грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій серед працівників та учасників культурно-масового, освітнього та фізкультурно-оздоровчого процесів закладів, підпорядкованих відділу культури, молоді та спорту Чечельницької РДА,
      Н А К А З У Ю:
    1. Запровадити карантин та призупинити освітній процес у Чечельницькій дитячій музичній школі з 12 березня по 03 квітня 2020 року включно, відповідно до Наказу відділу культури і туризму райдержадміністрації від 12 березня 2020 року № 20.
     2. Заборонити проведення масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб (дискотек, концертів, спортивних змагань, тощо), крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної, районної влади та органів місцевого самоврядування. Термін виконання: з 12 березня по 03 квітня 2020 року включно.
     3. Структурним підрозділам відділу культури, молоді та спорту Чечельницької РДА (контроль    головного спеціаліста відділу Швець Н.В.) максимально обмежити проведення соціальних та інших заходів за масовою участю громадян та виключити планування таких захдів протягом епідеміологічного періоду.
     4. Забезпечити проведення санітарно-освітньої роботи серед населення з питань профілактики гострої респіраторної хвороби COVID – 19 та доведення до населення відповідних пам’яток, інформаційних матеріалів та рекомендацій населенню максимально обмежити фізичні контакти .
     5. Впродовж епідемічного періоду скасувати або максимально перевести в режим телефонних або відео конференцій усі наради та засідання. Термін виконання: протягом епідемічного періоду.
       6. Запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань з послідуючим обов’язковим повідомленням місцевих лікувальних закладів. Термін виконання: протягом епідемічного періоду.
      7. Запровадити режим регулярного провітрювання службових приміщень, за можливості здійснювати відповідні дезінфекційні заходи. Термін виконання: протягом епідемічного періоду.
     8. Головному спеціалісту відділу культури і туризму райдержадміністрації Швець Н.В. ознайомити із змістом даного наказу керівників структурних підрозділів відділу.
     9. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою.

 

     Начальник відділу культури
     і туризму райдержадміністрації                                                 Аліна Шумило

   У зв'язку з продовженням карантину  відділ культури і туризму   проводить  свою роботу у режимі онлайн.

       Чорнобиль – біль України...
   

     26 квітня – День пам’яті Чорнобильської трагедії
     Час не загоїв рани, не витер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх людей, які виявили жертовність, патріотизм і ціною власною життя зупинили ядерну катастрофу.
    Вшановуючи 34 річницю Чорнобильської трагедії, бібліотеки організували перегляд книжкової виставки «Чорнобиль – біль наш довічний».
     Про Чорнобильську катастрофу написано силу-силенну книг і статей. Чорними болями людськими, то жевріючою надією, то застрогою… Катастрофа нагадала про всепланетарну відповідальність людини за плоди її діяльності й глобальність трагічних наслідків.
Чорнобиль став німим докором минулого і болючою пересторогою для майбутніх поколінь…

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

   В середу 19.02.2020 року відбулося засідання ради відділу культури і туризму «Про підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури району за 2019 рік та пріоритетні напрями на 2020 рік».
На засідання виносилося 2 питання.
- Звіт начальника відділу культури і туризму та керівників структурних підрозділів
- Різне
   Начальник відділу культури та туризму Аліна Шумило доповіла про використані кошти за 2019 та запланований бюджет на 2020 рік. Велика увага приділялась питанню про комп’ютеризації закладів культури, модернізації технічних ресурсів та зміцненню матеріальної бази.
      Директор Чечельницького РБК Галина Малик, директор Чечельницької ЦРБ Ольга Шуть, директор Чечельницької ДМШ Віра Таранець, головний бухгалтер відділу культури Тетяна Матвійчук – доповіли про проведену роботу за 2019 рік в структурних підрозділах відділу культури та туризму.
    Подяками та дипломами були нагородженні кращі працівники культури району. Також приймали поздоровлення працівники які в 2019 році святкували свій ювілей.
   Тимофієва Ольга Георгіївна, керівник апарату районної державної адміністрації, розповіла про пріоритетні напрями роботи закладів культури в 2020 році, наголосивши що працівники культури повинні сприяти забезпеченню населення якісними та доступними культурними послугами.
    Приймаючи до уваги викладене, рада відділу культури та туризму схвалила роботу з організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності відділу культури і туризму райдержадміністрації у 2019році.

     "Про підсумки організаційно-творчої та         фінансово-господарської діяльності закладів                 культури району за 2019 рік "

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

           "Кожен із нас чудес чекає!"  

 

     Кожна дитина і доросла людина з нетерпінням чекають свята Нового Року. Ялинка, подарунки, салют, здійснення мрії, святковий настрій - із такими словами у більшості людей асоціюється новорічне свято.
      Мабуть, кожен хотів би, щоб цей Новий рік пройшов незабутньо, чарівно, неповторно… Всі люди в душі є мрійниками. Кажуть, якщо в Новий рік загадати бажання воно обов'язково здійсниться
     31 грудня, напередодні нового року, в залі РБК відбувся урочистий новорічний концерт. Прикрашанням ялинки та сцени займались працівники ЦРБ. З наступаючим Новим Роком жителів району привітали: голова районної ради Сергій П’яніщук, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Савчук, голова Чечельницької селищної ради Світлана Палісіка.
           Всі присутні насолоджувались прекрасними художніми номерами у виконанні працівників культури та аматорів нашого району. Гарним настроєм супроводжувалась вся концертна програма.
        Нехай збудеться все задумане, а 2020 рік стане таким, яким ми хочемо його бачити.       Зустрічаючи Новий рік, побажаємо один одному любові та віри в себе і в процвітання нашої країни. Подаруємо найдорожче, найцінніше – любов і тепло наших сердець, увагу і турботу наших близьких, аби в новому році щасливих людей стало більше.
Успіхів вам, щастя і благополуччя!
З Новим роком та Різдвом Христовим!

                   "Різдвяне   диво"      

 

      З давніх-давен різдвяні свята оповиті казковістю й таємничістю та назавжди залишають яскравий слід у наших душах. Святвечір і Різдво, свята Маланки, Василя і Водохреща… У них органічно переплелися язичницькі й християнські обряди, на яких віками формувалися звичаї українців.
       В Чечельнику на початку січня стало звичаєм проведення фестивалю «Різдвяне диво». Фестиваль був започаткований з метою підтримки і розвитку української національної культури засобами народного мистецтва, пропаганди фольклорних скарбів і культурних набутків української нації та відродження одного з найсокровенніших свят річного релігійно-народного календаря в Україні.
       За традицією дійство розпочалося на Молодіжній площі. Перед учасниками з вітаннями виступила селищний голова Світлана Палісіка. Вітали чечельничан із святами аматорські колективи громад, які з’їхалися до районного центру на фестиваль. Усі разом заколядували і святковою ходою, із своєю різдвяною зіркою, пройшлися до районного будинку культури, де продовжилось свято.
Учасники представили кращі фольклорно-етнографічні й співочі колективи з колядками і щедрівками рідного краю та виставкові світлиці, в яких господині пригощали різдвяною випічкою і кутею.
     У світлицях можна було побачити автентичний символ Різдва – дідух, а також вертеп та вироби, переважно на різдвяну тематику, виготовлені народними майстрами, які живуть в тому чи іншому селі.

      Святкове дійство мало продовження на сцені РБК. Найперше, працівники будинку культури привітали піснею та подякували за відстоювання миру на сході України учасників бойових дій. На знак великої шани, присутні слухали цю пісню стоячи.
     Перед учасниками фестивалю виступили голова районної ради Сергій П’яніщук та перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Савчук.
       Кожен колектив на сцені РБК виконував старовинні і сучасні колядки та щедрівки , за що був нагороджений подякою за участь у щорічному районному фестивалі «Різдвяне Диво».
      Відділ культури і туризму Чечельницької РДА висловлює вдячність всім учасникам V районного фестивалю народної творчості «Різдвяне диво» за збереження і розвиток української національної культури на Чечельниччині.
      Бо фестиваль є чистим джерелом, до якого припадатимуть в майбутньому наші нащадки.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

     Сьогодні в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити. 22 січня, жителі нашої країни вітають один одного з Днем соборності України.
   Саме у цей день в 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки.
    Сьогодні з нагоди свята в актовій залі районної державної адміністрації відбувся урочистий концерт.
    Зі словами привітання перед присутніми виступив голова районної ради Сергій П’яніщук.
   Яскравими номерами художньої самодіяльності порадували глядача працівники РБК та аматори сцени району.
   Поза увагою не залишилася тематична виставка «Соборна мати Україна – одна на всіх, як оберіг» організована працівниками ЦРБ.
   Зустріньмо свято соборності з вірою в щасливе і мирне майбутнє нашої держави. Нехай любов до рідного краю згуртовує нас в ім'я процвітання демократичної і могутньої України.

Соборна мати Україна - одна на                                                         всіх, як оберіг

    15 лютого в Україні відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Указ Президента України від 11 лютого 2004 року №180/2004).
        У вересні 1945 року закінчилась найжорстокіша у світі Друга Світова війна. Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Найбільш масштабною та трагічною була війна в Республіці Афганістан. 10 років – з 25 грудня 1979 року по 15 лютого 1989 року тривала війна. Через афганське пекло пройшли десятки тисяч солдат.

      14 лютого, у актовій залі районної ради усі охочі могли розглянути виставку, яку організували бібліотечні заклади відділу культури. Затим відбулися урочистості та концерт, підготовлений працівниками районного будинку культури.
Із побажаннями добра і здоров’я, мирного неба звернулися до присутніх голова районної ради       
Сергій П’яніщук, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Савчук та голова Чечельницької районної організації Української спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Василь Вівчарук.
    Особлива подяка, низький уклін і шана - матері загиблого в Афганістані - Шарапанівській Ользі Іванівні.
     Подвиги учасників бойових дій - це та велика і велична правда історії, яку не спотворити і не перекреслити жодними змінами у сучасному мінливому світі. Це взірець реального, дієвого патріотизму для кожної чесної людини і свідомого громадянина, наочне свідчення єдності всіх поколінь нашого народу.

" Афганістан - пекуча пам'ять"

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

       «Мистецтво одного села»

 

       З 18 жовтня по 15 листопада 2019 року у м. Києві в Національному музеї літератури України (вул. Богдана Хмельницького, 11, біля Володимирського собору) відбулася виставка народного мистецтва с. Рогізка в рамках Всеукраїнської культурно-мистецької акції «Мистецтво одного села».

     Вшанування учасників ліквідації наслідків

                 аварії на Чорнобильській АЕС

   

   14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
Чорнобильська катастрофа – найбільша в історії світової ядерної енергетики. Трагедія залишила опалимий слід у серцях усіх українців.
      Ті, хто з перших хвилин катастрофи стали на боротьбу з невидимим ворогом – справжні герої. Ліквідатори Чорнобильської катастрофи – приклад самопожертви та повної самовіддачі. Ви без обдумувань кинулись на порятунок рідної землі та співгромадян. Ваша боротьба заслуговує найщиріших слів подяки не тільки українців, а й усієї Європи.
      13 грудня, в Чечельнику, біля пам’ятного знаку загиблим ліквідаторам аварії на ЧАЕС відбувся мітинг-реквієм. Вшанувати пам’ять співвітчизників, які віддали життя в боротьбі з невидимим ворогом, прийшли голова районної ради Сергій П’яніщук, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Савчук, голова Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль України» Валерій Шумило та громадкісь.
   У пам’ять про загиблих прозвучала хвилина мовчання.
   Жіночий ансамбль РБК виконав пісню «Лелечий зойк»
   Далі відбулось Урочисте покладання квітів до пам’ятного знаку загиблим ліквідаторам аварії на ЧАЕС.
     Тож низько схиляємо голови перед тими, хто віддав життя зупиняючи «ядерний смерч» та висловлюємо слова щирої подяки усім ліквідаторам, хто зупинив розбурхану стихію некерованої ядерної реакції і зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

                        «Вишивана моя  Чечельниччина»

 

    Офіційні урочистості та концерт під назвою «Вишивана моя Чечельниччина» з нагоди відзначення 28-ї річниці Незалежності України, відбувся сьогодні, 23 серпня, в районному будинку культури. Світлиці, виставки – все це роботи наших талановитих майстрів, які розмістилися в холі районного будинку культури. Пісні, сміх, вітання линули звідусіль. Більшість територіальних громад району взяли активну участь у підготовці до святкування. Господарі світлиць запрошували та щедро пригощали всіх присутніх.

      Під час урочистостих зборів до присутніх звернувся із промовою голова районної ради Сергій П’яніщук. – Незалежність – це передумова побудови процвітаючої країни із якісним медичним обслуговуванням, достойними зарплатами і пенсіями, освітою і високим рівнем життя. Ми маємо забезпечити гідне проживання у цій країні нашим дітям, онукам, - зазначив Сергій Вікторович.

     З вітальними словами до учасників святкування звернувся перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Савчук. Віталій Володимирович акцентував, що сьогодні ми маємо можливість святкувати День незалежності завдяки воїнам, які захищають нас від російської агресії на сході України. Він побажав усій громаді і Україні миру та процвітання.

За сумлінну працю, участь у громадському житті району та з нагоди 28-ї річниці незалежності України кращі трудівники району, представники територіальних громад були нагороджені Грамотами райдержадміністрації і районної ради та цінними подарунками.

    Вперше були відзначені й спортсмени, які стали переможцями на чемпіонатах області, України і світу. Тренер спортивного клубу «Сапсан» Дмитро Таранець та 13 вихованців клубу, в залежності від зайнятих місць, отримали від 300 грн до 1700 грн винагороди, а чемпіон світу із змішаних єдиноборств Олександр Соловей ще й 10 000 грн. Сашко подякував усім за підтримку і додав: «Це була перемога не лише моя, - це перемога України!».

     Кошти для преміювання виділені із районного бюджету.

     Затим, глядачі мали змогу насолодитися концертною програмою справжньою окрасою якої став виступ народного аматорського хорового колективу АФ «Ольгопіль»,керівник Валентина Футимська, а також народних фольклорних ансамблів «Чарівниця», «Горлиця», «Рогізяночка» та «Забава» . Щирими оплесками гості свята дякували колективам та солістам РБК.
Всі бажаючі могли переглянути тематичну книжкову виставку, яка була презентована в ЦРБ.
     А для малечі на центральній площі селища розмістилися дитячі атракціони.

              Щасливої солдатської дороги

           

             Ідуть, солдати, мужні і вродливі,
             Хай стеляться дороги щедрі на землі.
             Щоб вам служилось добре на Вкраїні милій.
             Бажаємо легкої Вам путі.

     

     В приміщенні Чечельницького районного будинку культури відбулися урочисті проводи призовників осіннього призову 2019 року. На строкову службу до Збройних Сил України пішли 10 юнаків з Чечельниччини. Провести хлопців зібралися батьки, родичі, друзі тих, хто через кілька днів виконуватимуть почесний обов’язок перед державою і поповнять ряди захисників України.
Майбутніх воїнів привітав голова Чечельницької районної державної адміністрації Сергій Пустовий. Він зазначив, що ця подія - хвилююча і водночас урочиста: для призовників – починається служба у Збройних Силах України, а у батьків – почуття тривоги і водночас гордості за своїх синів, яким Україна довіряє найдорожче – берегти мир і спокій рідної землі. Це перше найважче випробування у житті новобранців, випробування на зрілість, мужність, твердість характеру, а ще армія – це школа справжньої чоловічої дружби та взаємоповаги. Нехай час, проведений на службі, не пройде марно, а збагатить кожного призовника новими знаннями і обов’язково новими друзями.
       Районний військовий комісар, майор Сергій Паладій зачитав наказ про призов на військову службу юнаків, які проходитимуть службу в частинах забезпечення Збройних Сил. Строковики не служитимуть у військових підрозділах, які залучені до проведення антитерористичної операції на сході України, а перебуватимуть виключно в пунктах постійної дислокації своїх військових частин.
       Зі словами вітання і найкращими побажаннями перед новобранцями виступила мати призовника Івана Шатайло, яка побажала синам міцного здоров’я, успіхів, з честю виконати почесний обов’язок громадянина України, змужнілими і здоровими повернутися додому, щоб у щоденному армійському житті їх оберігала материнська молитва та зігрівали спогади про батьківську домівку.
     Уже за традицією керівники сільських рад вручили призовникам подарункові набори. Музичним дарунком для усіх присутніх стали виступи учасників художньої самодіяльності Чечельниччини.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

   "Берізецькі   самоцвіти" 

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

                     "Давай за музик!"

 

      13 серпня Вербка приймала IX Міжрегіональний фестиваль весільної духової музики "Давай за музик!". З вітальними словами до всіх присутніх звернулися очільники району: Сергій Пустовий, Сергій П'яніщук, сільський голова Сергій Блиндур та директор АФ "Вербка" Роман Гончаренко. Дуже відрадно прозвучали слова, що свято духової музики вже стало традицією і згадували, що вперше святкували захід у 2009-му, на якому виступали 3 колективи на "бідненькій" сцені, і такій же апаратурі.
       Цьогорічний фестиваль набрав чималих обертів! З усіх куточків подільської землі прибуло майже 20 духових оркестрів. Найстаршому колективу сільського будинку культури с. Городківка, Крижопільського району - 83 роки, створеному ще в далекому 1939-му маестро Мазуркевичем Іваном Вікторовичем! Тепер художній керівник - його син Віктор. А наймолодшому колективу, створеному спеціально для виступу на нашому святі, не має навіть і одного року! Це гурт «Могилівчани», керівник Олександр Драгомерецький(м.Могилів).
       Фестиваль розпочався марш-ходою народних аматорських духових оркестрів під гучні оплески шанувальників музичного мистецтва. У заході взяли участь духові оркестри та весільні гурти: дитячий естрадно-духовий ансамбль «Сувенір» Піщанської ДМШ ім. Павла Муравського, народний аматорський духовий оркестр с.Вербка, весільний гурт «Людмила»,м.Могилів-Подільський,гурт «Бабчинецькі музики» Бабчинецького СБК Чернівецького району,оркестр-ветеран Городківського СБК Крижопільського району, гурт «Аколада» Качківського СБК,гурт «Фанфари Купали», гурт «Подоляни» Поповогребельського СБК, народний духовий оркестр Тростянецького РБК, гурт «Могилівчани» м. Могилів-Подільський,самодіяльний народний духовий оркестр Гайсинського РБК, джазове тріо «Куми», самодіяльний аматорський народний духовий оркестр с.Флорино, гурт «Лагутари» Врадіївський р-н,Миколаївська обл. та Петро Клапатюк.
Серед спеціальних гостей свята були: військовий оркестр в/ч А1536 м. Подільськ (Одеська область) та Олексій Ричко, заслужений артист України. А головним сюрпризом - переможці шоу «Україна має талант-5», відомий не тільки на Батьківщині, а й за її межами, драйвовий, кльовий та фартовий жіночий ансамбль «Лісапетний батальйон»! Глядачі, не шкодуючи оплесків, кожен раз вигукували майстрам сцени «на біс!».
     Наші земляки - вербський та поповогребельський духові оркестри вкотре довели свою майстерність і талановитість.
      Програма концерту тривала майже шість годин: святкові марші, народні мелодії, весільні фрейлики та сучасні обробки пісень у виконанні кращих аматорських та професійних колективів, виставки-продажі, шашличні аромати, різні дитячі атракціони створили справжнє чудове дійство!
По закінченню фестивалю, який артистично провів Вольдемар Мостовенко, відбулося нагородження дипломами, грамотами та пам'ятними статуетками у вигляді скрипічного ключа. Фестиваль продовжився святковим феєрверком та молодіжною запальною дискотекою.
     Завдяки спільним зусиллям та чудовим організаторським здібностям директора АФ "Вербка", депутата районної ради та незмінного спонсора всіх культурно-масових заходів Романа Гончаренка та сільського голови Сергія Блиндура гості свята, не приховуючи приємних емоцій, були щиро вдячні та з нетерпінням чекатимуть наступного, вже ювілейного фестивалю!

           «Медовий Спас – фестиваль у нас! »

             

  19 серпня 2019 року у селі Жабокричка відбувся третій фестиваль-ярмарок «Медовий Спас – фестиваль у нас», засновником якого є Каташинська сільська рада – сільський голова Микола Савченко та ТОВ АФ «Україна- О» - директор Михайло Федчишен, працівники  Жабокрицького будинку культури  і Каташинського сільського клубу.  Постійним партнером фесту є  АФ «Ольгопіль» - директор Павло Каленич та вперше партнером  свята стало ТОВ  «Villa Milk» - директор Володимир Істратов.

 Концертну  програму відкрили  і подарували найкращу програму гості та господарі  свята.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

       "Ой, на Івана, та й на Купала" 

 

   

       7 липня 2019 року о 16 год   за участю працівників   районного будинку  культури та учасників народної творчості відбулися  святкові дійства з нагоди одного із найзагадковіших свят початку цього місяця - Івана Купала.

     З давніх-давен свято Івана Купала супроводжується своєрідною обрядовістю та піснями.
      Розпочали купальське свято виступи колективів художньої самодіяльності, частування, ігри, конкурси, розваги.  А ввечері було розпалювання купальського вогнища .

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

        Урочистості з нагоди святкування

                23-ї   річниці Конституції України

    28 червня 1996 року назавжди залишиться видатною подією в сучасній історії нашого народу. Україна обрала шлях незалежного розвитку та закріпила це в Конституції. Із прийняттям цього історичного акту український народ отримав найцінніше: право на самовизначення, а Держава стала незалежною, демократичною, суверенною та соборною.

     У приміщені районного будинку культури відбулися урочистості з нагоди святкування 23-ї річниці Конституції України, які розпочалися Гімном України. З вітальним словом до присутніх звернувся голова районної ради Сергій П’яніщук, який у своєму виступі зазначив, що реалії суспільного розвитку спонукають нас до розуміння, що Конституція України все ж не є досконалим правовим документом. Наповнення її реальним змістом та забезпечення дієвості – актуальне завдання сучасності. "Конституція України є головним арбітром усіх наших починань, що безповоротно утверджують головний політичний вибір – законне та історичне право українців жити в дружньому, успішному, демократичному європейському суспільстві. Сьогодні науковці, політики, представники громадського сектору беруть активну участь у конституційному процесі, здійснюють напрацювання щодо вдосконалення окремих положень Основного Закону", - зазначив Сергій Вікторович.

         За сумлінну працю, вагомий особистий внесок у розвиток конституційних засад української державності, високий професіоналізм та з нагоди 23-ї річниці Конституції України відбулося нагородження Почесною Грамотою обласної державної адміністрації та обласної Ради Юрія Онопольського – головного спеціаліста з питань мобілізаційної роботи апарату Чечельницької райдержадміністрації, учасника ООС, голову правління ГО «Чечельницька районна спілка ветеранів АТО».

    Затим учасники зібрання мали можливість переглянути тематичну концертну програму, підготовлену районним будинком культури.
       Зі сцени звучали музичні привітання від гурту "Мелодія" та "Струни серця", а також солістів Кароліни Вербецької, Вікторії Стипанишеної, Тетяни Зеленянської, Інни Шевчук, Тані Шатайло та сопілкарки Аліни Шуткевич.
      А працівники ЦРБ презентували книжкову виставку "Право. Конституція. Україна."

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

Концерт з нагоди Дня державної служби

     21 червня з нагоди професійного свята на урочистостях, які відбулися у районному будинку культури, зібралися державні службовці – представники служб та організацій, які щодня наполегливо, відповідально, самовіддано працюють на благо держави та її громадян. В цей святковий день вони залишили на декілька годин робочі місця, щоб прийняти поздоровлення та щирі подяки за відповідальність та дбайливість, що забезпечують авторитет району, області та усієї держави.
      Велику родину державних службовців Чечельниччини привітали голова Чечельницької РДА Пустовий Сергій Михайлович та голова Чечельницької РР П’яніщук Сергій Вікторович, які вручили грамоти кращим працівникам державної служби.

      Артисти районного будинку культури підготували до Дня державної служби святковий концерт. Свій талант дарували: ансамбль РБК «Троїсті музики»,гурт «Струни серця», Владислав Грицишен, гурт «Мелодія», Інна Шевчук та Вікторія Федотова.
     Ми ще раз вітаємо всіх працівників державної служби, бажаємо їм наснаги, успіхів та процвітання!

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

                День медичного працівника

   

      Медичні працівники Чечельницького району відзначили професійне свято – День медичного працівника. В урочистих заходах взяли участь голова райдержадміністрації Сергій Пустовий, голова районної ради Сергій П’яніщук, працівники та ветерани медичної галузі, громадськість, жителі району.

    Вітаючи медичних працівників голова райдержадміністрації Сергій Пустовий відзначив згуртованість, гуманність, людяність медиків Чечельниччини: «Медична галузь працює в умовах реформ. Від кожного з нас залежить, наскільки успішними будуть ці реформи. У медицині головне - люди, фахівці, які тут працюють, їх самовідданість, високий професіоналізм та вірність обраній професії». Сергій Михайлович побажав медикам професійних успіхів, перемог та реалізації задуманих планів.

     Голова районної Сергій П’яніщук наголосив на важливості медичної професії, її особливості та надзвичайній людяності медичних працівників. «Завдяки вам галузь охорони здоров’я району гідно виконує свої функції. І в цьому заслуга кожного лікаря, медичної сестри, молодшої медичної сестри», - зауважив Сергій Вікторович.

      Своїх колег привітали та відзначили з нагоди Дня медичного працівника головні лікарі Віктор Коваль та Сергій Могила. Кращі працівники були занесені на Дошку Пошани, нагороджені грамотами та грошовими винагородами.
      На закінчення свята медичні працівники і всі учасники урочистостей отримали святковий концерт від районного будинку культури. Аматори сцени подарували медикам приємні хвилини відпочинку та насолоди від чудової музики та висловили своє шанування і побажали здоров’я, миру, достатку, здійснення найзаповітніших мрій!

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

           «А у тому гаю всілякії квіти»

   

    З нагоди відзначення 118 річниці від дня народження видатного земляка-фольклориста Гната Трохимовича Танцюри   8 червня 2019 року на його батьківщині, у селі Зятківцях Гайсинського району, було проведено дійство обласного свята фольклору ім.Гната Танцюри.

       Свято має вже більш як 30-річну історію. Районне свято було започатковане в 1981 році з нагоди відзначення 80 річчя від дня народження Г.Танцюри, обласне - 1985 році. В 2001 році з нагоди 100-річчя від дня народження фольклориста вперше на Вінниччині проведено Всеукраїнський фестиваль-конкурс автентичних колективів на приз Гната Танцюри, який проводиться раз в 5 років в м.Вінниці і в Гайсині.
     Проте свято обласного рівня проводиться щорічно.

      Головна мета свята: збереження і розвиток багатовікової пісенної спадщини українського народу та звернення до традицій рідного краю на Вінниччині. Традиційно кожного року на святі визначається колектив – переможець, якому вручається Перехідний приз Гната Танцюри — портрет видатного фольклориста в унікальному дерев'яному обрамленні.

       В цьогорічному обласному святі фольклору взяли участь 24 творчих колектив з 12 районів області. Наш район представили жіночий ансамбль «Горлиця», Бондурівського сільського будинку культури (керівник С. Задверняк). Жінки виконували українські пісні, які дійшли до наших днів ще з сивої давнини. Одна з пісень «А три сестри брата мали», має виключно бондурівське походження. Вона передавалася із уст в уста протягом багатьох поколінь, але зберегла до сьогоднішніх днів свій глибокий сенс. В пісні розповідається про трьох сестер, котрі відправили свого брата на війну, але так і не дочекалися його повернення додому. Тема цієї пісні є актуальною і сьогодні. Цьогорічний фестиваль було приурочено зеленим святам: «А у тому гаю всілякії квіти». Тому молодші учасниці колективу прикрашали волосся зіллям, а старші жінки тримали в руках композиції з пахучих трав та літнього суцвіття.

       Це свято щороку демонструє нам невичерпне багатство української пісні, яка з давніх-давен єднала нас, українців, і продовжує це робити й дотепер.

Ансамбль "Горлиця" висловлює щиру подяку за спонсорську підтримку голові фермерського господарства "Акіра" Тодорашко Г.І ,а також народному депутату  України  Македону  Ю.М.

63425663_840276143016815_120885927892903
62483696_840276149683481_757027009992851
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

День захисту дітей 

     Щороку 1 червня ми відзначаємо свято маленьких громадян нашої країни – Міжнародний день захисту дітей. Водночас це й свято тих, хто завжди поруч з дітьми, хто піклується про них і допомагає твердо стати на ноги. Діти – наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє. Саме тому святий обов’язок родини, школи, органів влади та громадськості подбати про всебічний розвиток інтересів та здібностей української юні, забезпечити їй належний рівень виховання і дотримання прав дитинства.
     Сьогодні у Чечельницькому РБК відбувся святковий концерт: «Обдарованість Чечельниччини» присвячений Дню захисту дітей.

      Свято для дітей розпочалося з привітань. З вітальним словом до присутніх звернулися Беседа Ольга Віталіївна- заступник голови Чечельльницької РДА, П’яніщук Сергій Вікторович- голова Чечельницької РР та Деменчук Галина Василівна- начальник відділу освіти Чечельницької РДА.

      У своєму виступі вони зазначили, що у малечі не повинно бути нещасливого дитинства, і за це маємо відповідати ми, дорослі, тому турбота про дітей, захист їхніх прав повинен стати одним з найголовніших наших обов’язків. Впевнені, що об’єднавши зусилля, ми зробимо все, аби захистити наших дітей, уберегти їх від гіркоти розчарувань і зневіри. Закликаємо усіх щодня зігрівати теплом і любов’ю кожне дитяче серце, об’єднувати зусилля заради майбутнього!

         В цей день відбулося нагородження найкращих учнів та педагогів району, які стали переможцями Всеукраїнських та обласних олімпіад, змагань, конкурсів та виставок. Свято було ініційовано визначенням переможців у трьох номінаціях: «Генії навчання», «Юні знавці», «Обдарованість і творчість».

        Також грамотами були нагороджені діти-волонтери, їх привітали начальник управління праці та соціального захисту населення Чечельницької РДА Мартинюк Станіслав Миколайович та голова громадської організації «Відповідальність починається з мене» Молоченко Вікторія Миколаївна.

      Святковий концерт відкрив виступ дитячого хорового колективу КЗ «Чечельницька СЗШ І-ІІІ ст.№1 учасники районного фестивалю «Проліски надії -2019» Керівник Лілія Федотова.

          В цей святковий день почесними грамотами та цінними подарунками були нагороджені талановиті, творчі та креативні діти Чечельниччини. З вітальним словом та найкращими побажаннями до всіх присутніх звернулася начальник відділу культури і туризму Чечельницької РДА Шумило Аліна Петрівна: «Виховуючи дітей, нинішні батьки виховують майбутню історію нашої країни, а значить і історію світу.»

      Дитяче свято було організовано за підтримки народного депутата України Юрія Миколайовича Македона.

Цей день був сповнений гарним настроєм, яскравими фарбами, посмішками, танцями. А щасливі посмішки дітей стали головною нагородою всім організаторам та артистам!

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

     У залі Чечельницького районного будинку культури відбувся концерт академічного ансамблю пісні і танцю «Поділля» за сприяння  депутата Вінницької обасної ради Генадія Вацака.

Протягом усього вечора артисти дивували глядача не тільки вокальною,а й хореографічною майстерністю. Хор порадував маловідомими та знаними усіма творами у новій інтерпретації. 
Глядачі гучними оплесками дякували за отримані позитивні емоції та естетичну насолоду, яку артисти зуміли подарувати всім присутнім у залі.
       На завершення святкового концерту всі гості, разом з артистами, заспівали попурі народних пісень.
    Особлива подяка всім учасниками, художньому керівнику і головному балетмейстеру колективу, заслуженому артисту України Анатолію Кондюку, за те, що продовжують дивувати та безупинно пропагують нашу рідну, багатогранну колоритну українську культуру.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

"Найрідніша  в цілім  світі..."

       Сім’я – це та основа суспільства, яка допомагає кожній людині реалізувати свої можливості, долати життєві негаразди, відчувати підтримку та любов рідних.
       Саме українська сім’я славиться шанобливим ставленням до родинних цінностей. Коли в родинні панує злагода та повага, вміння чути та розуміти один одного, то тоді, вона стає маленькою цеглинкою з якої складається добробут, стабільність, а саме головне спокій у нашій великій державі.
        Так, кожної другої неділі травня в Україні відзначається поважне свято – День матері, а 15 травня відзначається Міжнародний день сім’ї.
       Урочистий захід з нагоди Дня матері та Міжнародного дня сім’ї відбувся в РДА смт. Чечельник. 
З вітальними промовами, найщирішими побажаннями міцного здоров’я, родинного затишку, благополуччя до присутніх звернулися заступник голови Чечельницької РДА Беседа Ольга Віталіївна, начальник управління праці та соціального захисту населення Чечельницької РДА Мартинюк Станіслав Миколайович, заступник голови Чечельницької районної ради Крук Наталія Анатоліївна. 
      З нагоди свята подяками голови районної державної адміністрації були нагороджені родини матерів-героїнь: Марії Іванівни Оцабрики, Людмили Олександрівни Поцелуєвої, Катерини Лук’янівни Сидоренко. Такими ж подяками були нагороджені матері багатодітних сімей: Євдокія Петрівна Ташко, Лілія Олегівна Подольська, Антоніна Григорівна Бевзюк, Тамара Володимирівна Петровська, Тетяна Василівна Караван, Тамара Семенівна Гайдейчук, Світлана Віталіївна Ременюк, Валерія Миколаївна Алєксєєва. На святі також були присутні багатодітні матері, чоловіки яких, на даний момент, проходять службу у збройних силах України: Наталія Володимирівна Ковбель, Оксана Іванівна Гальчинська та Оксана Анатоліївна Жданова, які також були нагороджені подяками голови Чечельницької РДА.
    Окрім подяк родинам вручили квіти та подарунки. До привітань долучився представник від депутата вінницької обласної ради Геннадія Вацака, Гук Петро Іванович, який разом з найкращими побажаннями передав всім багатодітним матерям солодкі подарунки.
       Святкового настрою додав концерт за участю талановитих виконавців районного будинку культури. Свято відкривала пісня у виконанні багатодітної матері Жданової Оксани в дуеті з Мацьком Юрієм. Своїм співом глядачів чарували жіночий вокальний ансамбль РБК «Заспів», гурт «Мелодія» та Вікторія Федотова. Особливо цікаво було слухати виступи ансамблю гітаристів, викладач Мельничук Валентина Георгівна, ансамблю сопілкарів, учнів Чечельницької школи №2 та Ярослава Мураховського. Вдячні глядачі щирими оплесками дякували організаторам свята, ведучій Вікторії Вакарчук та всім хто доклав немало зусиль, аби сьогоднішнє свято відбулося.
        Від щирого серця бажаємо, нехай у вашому житті, любі матері, ніколи не закінчуються ті особливі моменти,за які хочеться дякувати Богу: за дитячі щирі усмішки, за найдорожчу голівку, прихилену до грудей і за кожне солодке й щире : «Я тебе люблю, мамо», аби й надалі у ваших великих, дружніх,працьовитих родинах панували любов, добро і злагода.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

      9 травня, відбулися заходи до Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Урочистою ходою, під звуки оркестру пройшли жителі селища від центральної площі до Меморіалу Слави, що знаходиться у центральному парку. Перед зібранням виступив голова районної ради Сергій П’яніщук. Він зазначив, що Друга світова війна стала найбільш кривавою в історії людства. «Україна сьогодні вшановує пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом, а також усіх жертв.

День пам’яті та примирення та День перемоги символізує не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. Війна скінчилася і найважливішим її підсумком є не перемога, а мир.

        Сьогодні Україна є важливим чинником європейської безпеки у протистоянні російській агресії. Єднання суспільства навколо усвідомлення цієї істини й надалі сприятиме ефективному протистоянню зовнішнім викликам та загрозам», - акцентував Сергій Вікторович.

        З вітаннями і словами вдячності до ветеранів, захисників України, звернулися селищний голова Світлана Палісіка та голова ветеранської організації Петро Гук. Про дорогоцінні хвилини миру на передовій говорив учасник бойових дій на сході України Валерій Шумило. Він наголосив, що захисники, які сьогодні відстоюють ціліснісність кордонів України, повернуться до своїх домівок з перемогою.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя Меморіалу вшанували чечельничани пам’ять за загиблими у Другій світовій війні. На самкінець, учасники зібрання мали можливість насолодитися тематичною концертною програмою, підготовленою аматорами районного будинку культури, молоддю та школярами. Цього дня звучали задушевні пісні у виконанні ансамблю чечельницького РБК, сімейного дуету Ольги та Ані Бурковських, дитячого ансамблю РБК та ансамблю духових інструментів "Троїсті музики". Глядачі з захопленням слухали чуттєві пісні воєнних часів у виконанні гурту «Мелодія» та насолоджувались співом Вікторії Степанишеної, Лілії Федотової, Софії Колісніченко, дуету в складі Вікторії Федотової та Грицишена Влада, квартету у складі Вікторії Вакарчук, Гончара Дмитра, Володимира Іщенка, Вікторії Федотової, та інших.
          Свята пам’ять про Велику Вітчизняну війну залишається з нами як взірець мужності, сили духу, самопожертви, тяжкої ратної праці та водночас вічної скорботи за тими, хто віддав життя за свободу Вітчизни. Про загиблих воїнів сьогодні нагадують меморіальні дошки та пам’ятники. Та найголовніший меморіал – людська пам’ять. Тож схилімо голови перед тими, хто віддав своє життя за світле майбутнє та мирне небо.

     "Воїнам - захисникам України - хвала!"

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

"Без права на забуття..."

     Це одна із найжахливіших катастроф в історії людства, ім’я якій – Чорнобиль, що понівечила людські долі, багатьох забрала у вічність.

Але є пам’ять…І саме вона – рушій еволюційного поступу в майбутнє й оберіг найвищих загальнолюдських цінностей. І якщо весь народ пам’ятатиме свою історію, він заслуговує на повагу, він вартий того, щоб дивитися у майбутнє.

      Чечельницька центральна районна бібліотека підготувала книжкову виставку до Дня Чорнобильської трагедії, на якій представлені документи і матеріали щодо історії будівництва ЧАЕС, її експлуатації, аварії та події після Чорнобильської катастрофи. Публікації та інтерв`ю з відомими вченими висвітлюють питання віддалених наслідків аварії, перспектив розвитку атомної енергетики.

      26 квітня 2019 року, у день 33-х роковин Чорнобильської катастрофи, відбувся мітинг-реквієм біля пам’ятника ліквідаторам Чорнобильської катастрофи, якій підготували працівники Чечельницького районного будинку культури. Серед присутніх були голова районної ради П’яніщук Сергій Вікторович, голова районної державної адміністрації Пустовий Сергій Михайлович та учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, представники структурних підрозділів райдержадміністрації, делегації від установ та організацій міста, представники громадських організацій, учнівська молодь.

На знак данини пам’яті тим трагічним подіям та вшанування подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які ціною власного життя врятували Україну і світ від атомного лиха, присутні на зібранні поклали живі квіти до пам’ятного знаку “Жертвам Чорнобильської катастрофи”.

       Присутні, із нестихаючим болем у серцях, хвилиною мовчання вшанували пам’ять про тих, хто пішов у безсмертя, приборкуючи ядерну стихію, та тих героїв-ліквідаторів, які вже віддійшли у вічність протягом цих 33-ти років. Вічна їм пам’ять.

        Голова районної ради П’яніщук Сергій Вікторович, звертаючись до жителів Чечельниччини, зазначив: “Саме сьогодні, 26 квітня 2019 року минає 33 роки від дня Чорнобильської катастрофи, яка озивається пекучим болем і стражданнями у багатьох родинах. Чорнобиль продемонстрував могутність і, водночас, безсилля людини, ще раз доводячи, що можливості людського розуму великі, але за умови повної відповідальності за дії і вчинки.«Мирний атом» за лічені секунди кардинально змінив перебіг людського буття, здолав державні кордони, перетворив частину чудового українського Полісся на зону відчуження, що на довгі роки стала ізольованою від навколишнього світу.»

    Голова Чечельницької районної адміністрації Пустовий Сергій Михайлови вручив почесну грамоту ліквідатору ЧАЕС.

      Ліквідатор наслідків аварії Чорнобильської катастрофи Бурдейний Володимир Іванович зазначив, що розміри Чорнобильської катастрофи могли б бути ще більшими і жахливішими, якби на поєдинок з розбурханим атомом з перших хвилин аварії не вступили тисячі людей. За роки, що минули, ми всі пройшли складний шлях усвідомлення і переосмислення тих подій. Але незмінним залишається одне – глибока повага до людей, які закрили собою світ від атомного лиха. Подвиг, який вони здійснили неможливо переоцінити.Нам усім необхідно з оптимізмом дивитися у майбутнє, вчитися на помилках, робити все можливе, аби подібне не повторилося, та належно берегти пам’ять про тих, хто пожертвував своїм життям, здоров’ям рятуючи світ від атомного лиха.

       Нехай сьогоднішній день єднає усіх українців у належній шані та повазі до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та нашій спільній пам’яті про загиблих і померлих внаслідок техногенної катастрофи.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

   «Подвигу вічно зоріти – пам’яті вічно жити!»
 

         Війна. Просто слово. П'ять літер. Але скільки асоціацій пробуджує в нас воно! Біль, героїзм, патріотизм, туга за близькими людьми, ненависть та любов... 
17 березня чечельничани відзначають день визволення селища від німецько-фашистських загарбників. У цей славний день ми повертаємося своєю пам’яттю до тієї фашистської окупації, яка тривала до весни 1943 року. 75 років тому наш народ здобув Велику Перемогу, яка звільнила Чечельниччину від фашистського ярма.
           Сьогодні ми вклоняємося і віддаємо синівську повагу і вдячність живим і полеглим у кривавих боях тієї найжорстокішої в історії людства війни ветеранам другої світової війни за їхній героїзм і воїнську доблесть.
          Ми складаємо шану всім борцям, які боролися з окупантами, за незламну стійкість і героїчний опір. Тому пам'ять про тих, хто загинув, виборюючи волю і незалежність Чечельниччини на фронтах, у партизанських загонах, підпіллі, національно-визвольних формуваннях, пам'ять про тих, хто прийняв мученицьку смерть у таборах, гестапівських катівнях, від каторжної праці назавжди залишиться в наших серцях.
         До відзначення 75 річниці визволення Чечельника від нацизму з 14 березня в Чечельницькій РДА можна оглянути виставку «Ми пам’ятаємо», а 15 березня був проведений мітинг, на якому зібралася велика кількість людей, які прийшли вшанувати героїв. В цей день звучали тільки найщиріші слова вдячності. Слово було надано першому заступнику РДА Савчуку Віталію Володимировичу та голові селищної ради Палісіці Світлані Андріївні. Про історію визволення Чечельника та про героїчні подвиги наших земляків розповів голова селищної організації ветеранів Війни і праці – П’яніщук Віктор Павлович.
     Ми ніколи не забудемо про цю сторінку історії, про неймовірно страшну ціну, яку заплатив наш народ за право бути вільним. Ми завжди будемо пишатися подвигом борців за свободу Батьківщини.

                          «День українського баяна і акордеона»

 

     16 березня 2019 року у великій залі Вінницького коледжу культури і мистецтв імені Миколи Дмитровича Леонтовича відбувся фестиваль «День українського баяна і акордеона». Цей захід пройшов під егідою Національної всеукраїнської музичної спілки та Асоціації баяністів і акордеоністів України, управління культури і мистецтв Вінницької облдержадміністрації, Вінницького коледжу культури і мистецтв ім. М.Д. Леонтовича.

         У концерті фестивалю взяли участь більше 30 учасників мистецьких шкіл міста та області, студенти коледжу культури та мистецтв ім. М.Д.Леонтовича. А також завітали відомі виконавці із Польщі, лауреати та володарі гран-прі численних міжнародних конкурсів у Франції, Німеччині, Швейцарії, Фінляндії, Хорватії, Італії, Бельгії та ін. країн.
        Представником Чечельницького району на обласному фестивалі став учень 5 класу Чечельницької ДМШ Мочульський Олександр, який виконав український народний танець «Гопак» в обробці М.Дізоля. Слухачі були вражені високою майстерністю виконання, отримавши неперевершені враження та позитивні емоції. Організатори фестивалю зазначили, що саме завдяки фанатам музичного мистецтва, таким як Олександр, фестиваль відновить втрачені позиції та поверне інтерес до баяна і акордеона.
         Сьогодні юний артист разом зі своїм викладачем Мельничук Валентиною Георгіївною, готуються до наступного конкурсу, який відбудеться зовсім скоро. 
Чечельничани гордяться Олександром, бажають натхнення, реалізації всіх творчих планів та перемог не лише в музичних конкурсах, а й у всіх життєвих ситуаціях. 

56580405_793017117742718_171061251968231
55831645_793016864409410_804718807024979

     3 квітня 2019 р. , в районному будинку культури відбулися урочисті проводи призовників весняного призову 2019 року на строкову службу до лав Збройних Сил України.

       Цього теплого весняного дня привітати новобранців прийшли представники районної влади, а також рідні та близькі тих, хто виконуватиме почесний обов’язок перед державою і поповнить ряди захисників нашої Вітчизни.

        Відкриваючи захід військовий комісар Чечельницького районного військового комісаріату майор С.О. Паладій, звертаючись до присутніх, наголосив, що цієї весни до захисту Батьківщини приєднається 9 найкращих синів нашого району: Подольський Валентин, Матвієць Віталій, Каліон Олексій, Орлов Олександр, Яценко Денис, Савранчук Вадим, Кравець Володимир, Мулько Андрій, Слободянюк Євгеній, які будуть надійною заміною наших прославлених дідів і прадідів.

        Зі словами вітання і найкращими побажаннями перед новобранцями виступили перший заступник голови Чечельницької РДА Савчук Віталій Володимирович та голова Чечелницької РР П’яніщук Сергій Вікторович, які вручили пам’ятки майбутнім воїнам. Вони побажали юнакам міцного здоров’я, успіхів, з честю виконати почесний обов’язок громадянина України, змужнілими і здоровими повернутися додому, де на них чекатимуть їхні батьки та рідні. У своїх виступах керівники підкреслили, що служба у Збройних Силах нашої держави є відповідальною і почесною місією, що перед хлопцями нелегке випробування, але саме армія допоможе їм зміцнити свій дух і тіло. А ще побажали, щоб той час, який хлопці там проведуть, не пройшов для них марно, щоб вони збагатились новими знаннями і обов’язково новими друзями.У ході церемонії новобранцям вручили пам’ятні подарунки.

          До молодого поповнення українського війська з побажаннями дружби і легкої служби звернувся матрос строкової служби Ростислав Кравець , який не на словах знає, що таке виконувати свій військовий обов’язок. Це перше найважче випробування в житті, випробування на зрілість, мужність, твердість характеру, а ще армія – це школа справжньої чоловічої дружби та взаємоповаги», – зазначив Ростислав та побажав хлопцям успішної служби й щасливого повернення додому.
         Проводи в армію завершились цікавою концертною програмою, яку підготували учасники художньої самодіяльності районного будинку культури.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

                         Вітаємо переможців!!!

Відповідно до планів роботи управління культури і мистецтв облдержадміністрації, обласного центру народної творчості, відділу культури і туризму, з метою популяризації жанру художнього читання та з нагод відзначення 205-ї річниці від дня народження Т.Г. Шевченка 13.03.2019р. у місті Тульчин відбувся обласний конкурс читців «Кобзар і Україна», в якому прийняли участь переможці районного конкурсу, а саме Йовжин Юлія, 8 років, с. Жабокричка, яка зачитала твір Т. Шевченка «Розрита могила» та        « Спіть спокійно солдатики» З.Макаренко.

    За свою акторську майстерність здобула 1 місце в номінації «Читці» в віковій категорії від 7 до 12 років.
    А в номінації «Літературно-музичні композиції» 3 місце зайняли учні Чечельницької СЗШ №1: Донцов Сергій, Коліснічеко Софія, Загородня Аліна, Попадюк Каріна, за інсценізацію фрагменту повісті «Оборона Буші»

М. Старицького.
     За зайняті призові місця були нагороджені дипломами та книгами.
Чечельниччина гордиться славними нащадками Шевченка, та бажає юним артистам сил та наснаги в творчому зростанні.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

              "Воїстину небесна і земна..."      

     

    Міжнародний жіночий день 8 Березня – свято весни, любові та краси, свято, яке відзначають представниці прекрасної статі у всьому світі, свято, яке не залишило без уваги і жінок нашої рідної Чечельниччини.
      Святковий феєричний концерт підготували мистецькі колективи районного будинку культури. Зал був переповнений: чечельничани раді насолоджуватися талантами художньої самодіяльності. Перед жінками-мамами, бабусями, доньками і сестрами – першими виступили наймолодші учасники святкового концерту вихованці Чечельницького ДНЗ «Веселка» групи «Соняшник» та «Калинка». Вони залюбки декламували вірші і присвятили запальний танець рок-н-ролл для матусь.
     Своїм виступом порадували всіх присутніх учні Чечельницької ДМШ,а саме дует сопілкарів та квартет гітаристів, які вкотре підтвердили свою майстерність у володінні музичними інструментами.

Потім звучала пісня «Вийшли козаки коней напувать» у виконанні фольклорного ансамблю РБК «Забава». Справжнім подарунком для жінок і дівчат стали виступи Олександра Рудика, Віктора Трачука та Михайла Шевчика .
      Шалену підтримку глядачів здобув інструментальний ансамбль районного будинку культури «Троїсті музики», який презентував гостям запальні мелодії.
      Потішили своїм виступом гості з Бондурівського сільського будинку культури- жіночий вокальний ансамбль «Вогонь»,а учасники театрального гуртка «Оберіг» РБК налаштували всіх на позитивний лад.

Далі вихованці районного будинку культури дитячий вокальний ансамбль «Намисто» виконали ніжну пісню про маму. 
     Своєю особливою майстерністю й емоційністю виконання глядачам до вподоби стали танцювальні номери, які для всіх присутніх подарували вихованці молодшої та старшої групи хореографічного гуртка районного будинку культури .
     Цього дня на сцені лунали також пісні у виконанні Вікторії Федотової, Юлії Скакальської, Тані Шатайло, Мар’яни Задверняк, та інших солістів. Чудовим був виступ гурту «Мелодія», який дарував свої пісні і гарний настрій усім жінкам. 
     Затамувавши подих, глядачі насолоджувалися чудовими номерами, щедро нагороджуючи кожного з артистів оплесками.
    Святкову атмосферу у залі підтримували щирі вітання та побажання добробуту й злагоди, краси та кохання, невичерпної творчої енергії та нових професійних досягнень. Так, від імені всієї сильної частини району з вітальним словом до жінок звернувся чоловік-представник районної влади: Віталій Володимирович Савчук перший заступник голови Чечельницької РДА.
    У своєму зверненні до прекрасної половини Віталій Володимирович зазначив, що жінки є джерелом влади та натхнення чоловіків. «Ви – розтоплюєте наші чоловічі душі, приносите мир та щастя в оселі, грієте наші серця» – з такими палкими словами звертався він до всіх присутніх в залі жінок.

Програма святкового концерту була динамічною та вишуканою. Глядацька аудиторія щиро дякувала учасникам творчих колективів та окремим виконавцям за чудовий концерт, подарований на честь цього свята.
    Тож, дорогі жінки, нехай втілюються у життя ваші найзаповітніші мрії, нехай поруч з вами завжди будуть лише гідні люди, щоб кожен прийдешній день ви зустрічали з посмішкою, з передчуттям радості, із впевненістю і щиросердечним спокоєм!

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

                                                                                                                                     Пам’ятайте, що на цій планеті,
                                                                                                                                     Відколи сотворив її пан Бог,
                                                                                                                                     Ще не було епохи для поетів,
                                                                                                                                    Але були поети для епох
                                                                                                                                                                 Ліна Костенко

      6 березня 2019 р. в актовій залі РДА смт. Чечельник був проведений районний конкурс читців імені Т.Г. Шевченка у якому взяли участь діти з усіх шкіл району. Конкурс проводиться щорічно, з метою розвитку виконавської майстерності читців-декламаторів. Основні завдання огляду - конкурсу, це – популяризація творів Тараса Григоровича Шевченка та інших українських класиків у формуванні високої духовності молодого покоління, збагачення репертуару читців і юних поетів зразками національно-патріотичної лірики, виявлення та підтримка учасників у відновленні та розвитку художнього слова,а також налагодження творчої співпраці між учасниками та їх керівниками. Конкурс проводився у двох вікових категоріях: 1 дитяча категорія – 7-12 років; 2 дитяча категорія – 13 -18 років.
      Виступи учасників оцінювало конкурсне журі у складі: 
- Беседа Ольга Віталіївна – заступник голови Чечельницької РДА, голова журі
- Люлько Людмила Володимирівна – провідний інспектор відділу освіти 
- Шуть Ольга Володимирівна – директор центральної районної бібліотеки
- Малик Галина Сергіївна – директор РБК
- Поцілуйко Таїсія Анатоліївна – організатор туристичної діяльності центральної районної бібліотеки

            Діти, готуючись до конкурсу, серцем доторкнулися до поезії Великого Кобзаря. Це було свято! Важко було визначити переможців, адже кожен учасник вклав частинку своєї душі у виконання твору.
За результатами оцінювання журі:

І-ше місце отримала Йовжин Юлія, 8 років, с. Жабокричка (вірші «Розрита могила»Т.Шевченко, « Мамина молитва» М. Скромонова, 1 вікова категорія)

І-ше місце отримали Донцов Сергій, Колісніченко Софія, Попадюк Каріна, Халкаліс Ольга, учні 9-10 класів Чечельницької СЗШ№1 (Інсценізація фрагменту повісті М. Старицького «Оборона Буші», 2 вікова категорія)

ІІ-ге місце отримала Барська Іванна, 10 років, С.Бондурівка (вірш «Садок вишневий коло хати» Т.Шевченко, 1 вікова категорія)

ІІ-ге місце отримала Оцабрик Настя, 13 років, с.Рогізка (вірш «Сова» Т.Шевченко, 2 вікова категорія)

ІІІ- тє місце отримала Гуйван Аліна,11 років, с. Луги (вірш «Утоплена» Т.Шевченко,1 вікова категорія)

ІІІ- тє місце отримала Шандуренко Маргарита, 13 років, с.Тартак (вірш «Лист до солдата», 2 вікова категорія)
Загалом у районному огляді-конкурсі читців –декламаторів «Кобзар і Україна» з нагоди 205-ої річниці від дня народження Т.Г.Шевченка взяло участь 16 читців художнього слова Чечельницького краю,а саме:
Шпортюк Богдана, с.Вербка, Шпортюк Ярослава, с. Вербка, Романчук Анастасія, с.Демівка, Йовжин Юлія, с.Жабокричка, Поліщук Галина, с.Тартак, Кравець Марина, с.Попова Гребля, Барська Іванна, с.Бондурівка, Войтко Владислава, с.Ольгопіль, Гуйван Аліна, с. Луги, Гавенко Аліна, с.Каташин, Молодьожнікова Анастасія, с.Демівка, Шандуренко Маргарита, с.Тартак, Оцабрик Настя, с.Рогізка, Донцов Сергій, смт.Чечельник, Колісніченко Софія, смт.Чечельник, Попадюк Каріна, смт.Чечельник, Халкаліс Ольга, смт.Чечельник, які були нагороджені подяками та сувенірами.

    "Хочеться вірити, що ім'я поета та його творчість будуть живим вогником жевріти у серцях наших дітей. Тож ми вітаємо переможців та учасників конкурсу, бажаємо вам нових перемог та творчого злету!" - зазначила начальник відділу культури і туризму РДА Шумило Аліна Петрівна.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

                                                           Засідання  

                Ради відділу культури і туризму

     В перший березневий день відбулося чергове засідання ради відділу культури і туризму «Підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури району за 2018 року».
     Зі вступним словом виступила Аліна Петрівна Шумило, начальник відділу культури і туризму. Підводячи підсумки 2018 року , очільник культури розповіла про мережу закладів культури, заходи, проведені до державних та пам’ятних дат, урочистості та тематично-концертні програми. 
     Про свою роботу прозвітували викладачі ДМШ Світлана Козоріз та Тетяна Головань. Тетяна Іщенко, режисер районного будинку культури, розповіла про свою діяльність за звітний рік. Анастасія Монастирська, бібліотекар читального залу ЦРБ прозвітувала про свою роботу за рік      Валентина Бондар, директор Ольгопільського краєзнавчого музею, розповіла про діяльність музею і перспективи на майбутнє.
     Ольга Беседа, заступник голови районної державної адміністрації, проаналізувала роботу відділу культури і туризму і подякувала працівникам за розвиток культури району.
Рада відділу культури схвалила роботу з організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності закладів культури району за 2018 року.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

                              «Афганістан: подвиг, біль, пам’ять…»


      15 лютого 2019 року до 30-річчя Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав в районному будинку культури відбувся захід «Афганістан – вічний біль і вічна пам’ять», зустріч з воїнами-інтернаціоналістами, учасниками війни в Афганістані та побратимів, які виконували непросту місію в більш, як двадцяти країнах світу – Угорщині, Єгипті, Чехословаччині, Єфіопії, Анголі, Югославії, Лівані та ін..
      На початку заходу привітав голова Чечельницької РДА Сергій Михайлович Пустовий, який відмітив, що людська пам’ять буде жити довго тому, що історія написана кров’ю солдат і сльозами жінок та матерів, обелісками та піснями, які увірвалися у наше життя фронтовим вітром. Навічно залишилася ця війна в душах покоління, яке вийшло з неї, обпалене вогнем і пекучим афганським сонцем. 
Заступник голови обласної ради Михайло Володимирович Кременюк, вручав грамоти та грошову допомогу воїнам-афганцям і доземно вклонився ветеранам-інтернаціоналістам, побажав великого людського щастя, добробуту, благополуччя в кожну оселю, довгих щасливих років життя під безхмарним мирним небом.
       Голова Чечельницької районної ради Сергій Вікторович П’яніщук,відмітив, що сьогодення ліквідувало «білі плями» нашого недалекого минулого, поіменно назвало тих на чиїй совісті марно пролита кров тисяч і тисяч людей. Але тінь їхньої провини не повинна падати на колишніх радянських солдат, офіцерів і прапорщиків, котрі волею долі опинилися на афганській землі. Вони виконували наказ. То був їх обов’язок. 
      За дорученням від депутата обласної рали Геннадія Вацака, виступила Діхтярук Оксана Юріївна і подарувала смачні солодощі.
Час не вгамував болю тяжкої втрати ні в рідних, на і односельців. Туга за втраченими молодими життями вилилась в поетичні рядки. Мати загиблого героя Миколи Зелененького – Анастасія написала пісню з посвятою усім матерям.
       Привітали присутніх солісти районного будинку культури та ансамбль Вінницької міської спілки ветеранів Афганістану «Перевал».
Наприкінці заходу хвилиною мовчання віддали данину поваги і пам’яті воїнам, які не повернулися до рідних осель. 
    Бібліотекарі оформили книжкову виставку «Афганістан: подвиг, біль, пам’ять…»

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

                  Чарівний Валентинів день


      Традиційно день Валентина святкується в районній дитячій бібліотеці.
Ольга Володимирівна Картоєва, бібліотекар розповіла книгозбірні про історію свята та провела літературну годину «Лиш для любові варто жити, лиш про любов сьогодні всі слова» та Наталка Печарська, завідуюча РДБ, повідала про те, як святкують День Валентина в різних країнах світу. Провела засідання в клубі «Умілі ручки» годину творчого дозвілля «Найщиріші привітання у Всесвітній день кохання». Кравець Тетяна Володимирівна створила скарбничку побажань, в яку дітки вкладали записки з найзаповітнішими бажаннями і привітаннями.
     Дітки із задоволенням виготовляли валентинки різних видів, читали вірші і легенди про кохання, слухали повчальні історії, писали побажання один-одному до свята і весело проводили час. 
      На завершення засідання, всіх любителів прекрасного, частували смаколиками, виготовленими щедрими руками бібліотекарів.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

              Дивосвіт різдвяних свят
        Чечельничани мали змогу насолодитися майстерним виконанням самобутніх, старовинних і сучасних колядок та щедрівок. Розпочалося святкове дійство на Молодіжній площі Чечельника, а продовжилось у районному будинку культури. А ще були традиційні частування від хлібосольних господарів світлиць, виставлених у холі РБК. По закінченню колективи-учасники отримали Подяки від відділу культури і туризму РДА.

             «В небі зірка засяяла…»
    У місті Вінниця 12 січня 2019 року   відбулося традиційне масове щедрування та колядування. Вітали городян із святами сотні вінничан, які з’їхалися до обласного центру на фестиваль народного мистецтва «Різдвяне диво».
      Дійство почалося на Майдані Незалежності. Аматорські і народні колективи з усієї Вінниччини щедрували, колядували і танцювали. Згодом святковою ходою, кожен район із своєю різдвяною зіркою під українську музику, пройшовся центром Вінниці до Центрального парку культури та відпочинку ім. М.Горького.
      Чечельниччину представив на святковому дійстві колектив «Горлиця» Бондурівського сільського будинку культури. Презентував свою світлицю, у якій показав чим славиться та чим багатий. Тут частували смаколиками з Чечельниччини, пригощали кутею, різноманітною випічкою, варениками та ковбасами.

50711550_750655521978878_700846185618866
50507946_750655625312201_495161461527334
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

     Бажаємо Вам щасливого Нового року!

     В останній день року найвлучніший момент згадати все найкраще, що сталося з Вами за цей час, винести уроки з того, що, може, пройшло не так гладко, як хотілося б, та загадати бажання на наступний рік.

Вітаємо від усього серця вас з наступаючим Новим роком! Нехай все задумане в Новорiчну нiч обов'язково здiйсниться! Cвятковi чари торкнуться кожного, а Новий рiк принесе в Ваш дiм достаток, щастя та затишок! 

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

        Принцип місцевого самоврядування є однією з найважливіших ознак будь-якої демократичної держави. Це питання є також досить актуальним і для України. 
В ЦРБ відбулися заходи, присвячені Дню місцевого самоврядування «Місцеве самоврядування - чинник довіри людей». Бібліотекарі не просто намагались поінформувати читачів щодо діяльності органів влади та забезпечити підвищення її правової освіченості, але й взяли на себе важливу місію – забезпечити налагодження тісних зв’язків між населенням, владою та бібліотекою.
          Бібліотекою було проведено перегляд літератури «Бібліотека – міст до електронного урядування», книжкову виставку «День місцевого самоврядування». Вітаємо з святом працівників селищних, сільських, районних, обласних і міських рад, які представляють численних народних обранців.

   Місцеве самоврядування – гарант державності

        14 грудня Україна відзначає День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме в цей день закінчилося будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. У бібліотеках відбулися презентації тематичних виставок «Чорнобиль болить і досі», «Чорнобиль: трава гірка». Виставка пропонує публікації з української преси про початок будівництва Чорнобильської атомної електростанції, перші повідомлення про аварію на ЧАЕС та заходи з ліквідації наслідків аварії.
    Ми не маємо права забувати про самопожертву ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які пройшли через усі кола ядерного пекла.

Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять...

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

«Хай палає свіча, хай палає…»

«Ні труни, ні хрестів

І ні тризни!

Прямо в яму,

На віки-віків!

Чорна сповідь

Моєї Вітчизни

 І її затамований гнів»

                                   А. Листопад

      У XX сторіччі український народ пережив одну з найстрашніших трагедій у своїй історії – голодомор. Україна, яка завжди годувала хлібом весь світ, зазнала масового голоду. Країна втратила тоді мільйони своїх дітей. Голодомор приніс багато горя. У нього були об’єктивні й суб’єктивні витоки й наслідки.

Вісімдесят  п’ять років минуло відтоді. Час лікує душевні рани, але рану в серці України загоїти неможливо. Вона завжди буде невгамовним болем нагадувати про час, коли над Україною, над іншими народами колишньої радянської спільноти панував ворог.

 Відкриті   документи ще і ще раз засвідчують, що авторами геноциду, штучного голодомору, фізичного знищення народу стали тодішня правляча влада, радянський політичний режим. Всі сторінки історії написано криваво-чорним  кольорим. Це було не стихійне лихо, а зумисно підготовлений голодомор 1932-1933 років.  Влада  забрала у людей  все. Все до останнього колоска, до останньої зернини… Це був розбій, свідомо спрямований на фізичне винищення  українців.

     Головне у діяльності   бібліотек району по відзначенню 85-річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв – донести правду сучасникам про цю трагедію. Книги спонукують до пам’яті. Спогади очевидців голодомору району,  записи кожного села збережені в Книзі пам’яті жертв голодомору «Чечельниччина пам’ятає».  

 Тому до цієї дати працівники бібліотеки організували і провели презентації книг  по голодомору: «Випробовування голодом: злочин влади, трагедія народу», літературну годину «Свіча милосердя», книжкову виставку  «Великі твої жертви, Україно».

  То ж давайте  перегорнемо скорботні сторінки історії нашого багатостраждального народу, залишивши у  серцях спомин  німого смутку про тих, хто постраждав від голодомору та репресій у минулому столітті.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

Україна – територія гідності та свободи

    21 листопада об 11 год. в  приміщенні   РДА  відбулися  урочистості   «Україна –держава нескорених героїв» з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи.   Перед присутніми виступив Сергій Пустовий, голова Чечельницької  РДА. Силами працівників культури організовано тематичну програму національно-патріотичного спрямування.

    Бібліотекарями  ЦРБ презентовано  книжкову  виставку «Герої Небесної Сотні», яка  підготовлена з метою донесення   об'єктивної  інформації  про доленосні події в Україні, які відбувалися у листопаді 2013 - лютому 2014 роках.   Згадали тих, хто підняв стяг боротьби за нашу свободу під час Революції Гідності.  З болем і сльозами на очах присутні  згадували  ті події.  Хвилиною мовчання вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні, які загинули за світле майбутнє України.

   Учасники  заходу переконалися в тому, що Україна – держава  гідності і свободи, а Майдан –     важлива, хоча й    трагічна сторінка    в історії  нашої держави  і  надихає людей до  єдності,  додає віри в утвердження європейського шляху розвитку України..

Громадськість Чечельниччини  гідно вшанувала  громадянський подвиг учасників Помаранчевої революції та Революції Гідності.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

               Щорічно у третю неділю листопада відзначається День працівників сільського господарства в Україні. Це свято, присвячене всім аграріям країни, було засноване в 1993 році. Тоді президент України підписав указ про заснування професійного свята всіх працівників сільського господарства, а також підприємств, які займаються переробкою сільськогосподарської сировини та виробництвом харчової продукції.

Так це свято не оминуло і нашу Чечельницьку землю. Вчора 15 листопада 2018 року, в РБК  відбулося  свято працівника сільського господарства.

  До вітального слова були запрошені Голова Чечельницької РДА – Пустовий Сергій Михайлович, голова Чечельницької районної ради – П’яніщук Сергій Вікторович, Начальник Управління агропромислового розвитку - Котенко Володимир Андрійович,кожен із них побажав,  прихильної долі, вагомих здобутків, оптимізму, невичерпної енергії та професійної удачі!Добрих засівів, рясних сходів та щедрих ужинків!

  На сцені для запрошених гостей були представлені такі номери: аматорський хоровий колектив Агрофірми « Ольгопіль»,керівник заслужений працівник культури Валентина Футимська, Олександр Карпенко,Юлія Скакальська, жіночий ансамбль «Горлиця» Бондурівський СБК, Мацько і О. Жданова, інструментальний ансамбль РБК  «Троїсті музики», І. Шевчук та Юлія Коваль із танцем, та гурт «Мелодія».

День працівників сільського господарства

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

            З нагоди професійного свята 9 листопада, в приміщенні районного будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт за участю голови райдержадміністрації Сергія Пустового, голови районної ради Сергія П’яніщука, працівників закладів культури Чечельниччини.

    Начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Аліна Шумило у своєму виступі зупинилась конкретно на здобутках у кожному напрямку: музеях, клубних закладах, бібліотеках, музичній школі, хорових, хореографічних, вокальних і музичних колективах. Аліна Петрівна щиро подякувала всім працівникам і побажала їм успіхів і визнання.

     А також відбулось вручення грамот з подарунками.Грамотою управління культури і мистецтв ОДА Монастирська Настасія Сергіївна, бібліотекар читального залу ЦРБ, Дипломом за участь в обласному конкурсі видань «Історія бібліотеки в есе, особах , міфах, легендах та анекдотах» Бурлака Любов Миколаївна , бібліотекар Демівської бібліотеки - філії Бурлака Настасія Михайлівна, бібліотекар Каташинської бібліотеки – філії, Грамотою районної державної адміністрації Бондар Валентина Петрівна, зав. Ольгопільського краєзнавчого музею Таранець Віра Іванівна, директор дитячої музичної школи,  Грамотою відділу культури і туризму райдержадміністрації Баланівський Володимир Дмитрович, керівник народного аматорського ансамблю «Подоляни» Поповогребельського СБК,  Демченко Юлія Володимирівна, бухгалтер відділу культури і туризму РДА Логункова Анна Олександрівна, завідуюча Тартацьким СК Парелюлько Сергій Іванович, директор Поповогребельського СБК,  Ткач В’ячеслав Володимирович, художній керівник районного будинку культури.

Всеукраїнський день працівників культури та             майстрів народного мистецтва

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

          Осіння майстерня творчості

Осінь, осінь... Лист жовтіє.
З неба часом дощик сіє.
Червонясте, золотисте
Опадає з кленів листя.
Діти ті листки збирають,
У книжки їх закладають.
Наче човники, рікою
Їх пускають за водою.
З них плетуть вінки барвисті —
Червонясті, золотисті.
                                  І. Блажкевич

45030879_700514733659624_573150254218189
44942766_700515020326262_356333462803709
44940579_700514593659638_178791845638176
45052718_700515376992893_154006088877657

Осінь - красива, мінлива й зовсім ненудна пора. Адже це пора спілкування в бібліотеці. Для цього бібліотекарі створили творчу майстерню «Карнавал осінніх барв». З природніх матеріалів(листя, моху, каштанів, жолудів та гілочок) виходить маленьке казкове королівство. Діти створюють шедеври у поробках з природнього матеріалу, аплікацію з осінніх листочків, в які вкладають всю свою фантазію і гарний настрій. А зроблені роботи дарують рідним та друзям. А ще учні розповідають свої цікаві історії, які сталися з ними в осінню пору року. 
В бібліотеці осінню дуже весело і цікаво.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

  10 жовтня цього року  відбулося чергове  засідання ради відділу культури і туризму «Підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності  закладів культури  району за ІІІ квартал  2018 року».

  Зі вступним словом виступила Аліна  Петрівна Шумило, начальник відділу культури і туризму, підводячи підсумки 3 кварталу, очільник культури розповіла про мережу закладів культури,  заходи, проведені    до  державних та пам’ятних  дат, урочистості та тематично-концертні програми. 

  Про  діяльність  закладів культури клубного типу  розповіла  Галина Малик, директор  РБК.

     Про діяльність бібліотек  розповіла Ольга Шуть, директор ЦРБ.

  Про   вихованців  та викладачів ДМШ та розвиток школи за звітний період, розповіла  Віра Таранець, директор  дитячої музичної школи.

  Рада відділу культури схвалила роботу з організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності  закладів культури  району у ІІІ кварталі 2018 року.

  Володимир Васильович Титаренко,   заслужений діяч мистецтв України, краєзнавець, який приїхав із міста Вінниця, повідав про роль нематеріальної культурної спадщини  та надав методичні рекомендації  зі збору й обробки  елементів  нематеріальної культурної спадщини.

Також працівники культури обрали голову  профкому працівників культури.

     «Підсумки організаційно-творчої та фінансово-господарської діяльності  закладів культури  району                             за ІІІ квартал  2018 року».

IMG_20181010_105654.jpg
IMG_20181010_105820.jpg
43703455_1857348157665409_64122737220942
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

                  Гріє душу село…

   

          Погожої днини 7 жовтня в селі Тартак відзначили День села.

 Розпочалося свято концертом   біля школи. Ведучі  від усього серця вітали теплими словами односельчан. Згадали і тих хто народився в цей день в селі, і хто став на весільний рушник. Концертна програма була насиченою, лунали   веселі пісні про Україну і запальні таночки.  Діти , вітали земляків поетичними рядками   про рідний  край.  

  З   вітальними словами звернувся   сільський голова Віктор Демченко. Він подякував всім присутнім за участь і побажав рідному селу розквіту, а людям -  міцного здоров'я та добробуту громаді.

   Приїхав на свято і привітав   жителів села і Михайло Кременюк, заступник голови обласної Ради ,  побажавши всім  гарного  настрою, успіхів та натхнення.

   Кожна вулиця села презентувала різноманітні страви української кухні, якими пригощали гостей та частувалися самі. А ще була запашна юшка для всіх охочих, різноманітні атракціони для дітей, дискотека.   Крім концерту учасники свята могли спробувати щастя у лотереї та взяти участь у різноманітних конкурсах

               В селі Ольгопіль  29 вересня 2018 року відбулося свято села.

   До участі  долучились жителі села та інші творчі   аматорські  колективи  району.

    Жителі Ольгополя влаштували   виставку народної творчості, де свою майстерність демонстрували місцеві вишивальниці, пекарі, кухарі. Українські страви: каша, уха, шашлики, хліби – сподобалися присутнім

  Всі присутні мали можливість перегляну святковий концерт, який продовжився народними гуляннями.

  Веселилися село до пізньої ночі, завдячуючи  професійному  артисту Степану Гігі, який створював  атмосферу свята.  Народні  гуляння  вдалися, адже  спонсором свята   став Павло Каленич, депутат обласної Ради, який  вручив  всім артистам, які  брали участь в концерті – електрочайник.

  Святкова  дискотека до  ранку  веселила  молодь  села.

День села Ольгопіль

  В селі Демівка  15 вересня вже  традиційно вдруге   відбулося свято Голубців.

  В  селі  і танцювали, і співали, і грали, і голубцями смакували. Усі  присутні  мали змогу  пригоститися  традиційною  українською  стравою -  голубцями. А  вони були із капустою, із листям винограду, та ще й з різною начинкою: рисом, пшоном, гречкою..

  Здивувало  присутніх  і  виставки  декоративно-прикладного  мистецтва – Любові Бурлаки.  Родзинкою  свята  стали   маленькі танцюристи  з Крижопільського  хореографічного ансамблю. Виступав Олександр Онуфрійчук та Оксана Кулик. Цікаві дозвілля, творчі  зустрічі, майстер-класи  голубців зацікавили присутніх. Кожна  господиня  села  показала  свою фірмову  страву. Навіть зварили запашний  борщ.  Загалом  на святі  з'їли  300  кг. страв, крім  каші. Гори пампушок та різних пирогів.

  Від  сільського голови Павла Кифоренка учасникам було вручено   подяки та пам’ятні сувеніри.

День села Демівка 

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

        Меморіальну дошку, присвячену видатним математикам Давиду Пінхусовичу Мільману та Ізраїлю Мойсеєвичу Гельфанду було відкрито 6 вересня на фасаді дитячої бібліотеки (приміщення селищної ради) в Чечельнику.

        На урочистому мітингу були присутні: Володимир Мільман (син Д.Мільмана), заступник начальника управління у справах національностей та релігій облдержадміністрації Алла Ратинська, заступник голови райдержадміністрації Ольга Беседа, заступник голови районної ради Наталія Крук, селищний голова Світлана Палісіка, завідувач кафедри математики та методики навчання педуніверситету ім. М.Коцюбинського Ольга Матяш, радник голови облдержадміністрації, заслужений журналіст України Вадим Вітковський, член правління Вінницького товариства єврейської мови та культури Леонід Трахтенберг, представники ЗМІ, громадськість Чечельниччини.

       Виступаючи перед зібранням заступник голови райдержадміністрації Ольга Беседа вручила пам’ятні подарунки родині Д.Мільмана та представникам Вінницького товариства єврейської мови та культури. Про життєвий шлях батька Давида Мільмана і його товариша Ізраїля Гельфанда повідав Володимир Мільман.

      Відкриваючи Меморіальну дошку, Володимир Давидович подякував за гостинність, допомогу та сприяння у встановлені пам’ятної дошки видатним математикам.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

ХІ обласний фестиваль народної            творчості    «Скарби Поділля»

     23 серпня в обласній філармонії ім. М. Леонтовича відбулись урочистості та святковий концерт «Єдина, рідна, вільна Україна!» присвячений 27-й річниці Незалежності України та ХІ обласний фестиваль народної творчості  «Скарби Поділля», присвячений 27-ій річниці Незалежності України. В рамках святкувань працівниками галузі культури та майстрами народної творчості області було представлено виставкові експозиції районів «Величальна рідному краю», виставку кераміки за участю провідних майстрів гончарного мистецтва  «Ренесанс подільського гончарства», виставку обрядових хлібів «Вроди, Боже, хліб смачний, подаруй нам мир святий»; виставку дідухів «Обереги українського роду”.

        Оглянули виставкові експозиції голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій, голова обласної ради Анатолій Олійник,  начальник управління культури і мистецтв Станіслав Городинський, представники облдержадміністрації, райдержадміністрацій та офіційні делегації, які прибули на святкування Дня незалежності України до Вінниці. Виставкову експозицію  виробів народного мистецтва чечельницького  краю,  сформовану на розкладних стендах та на бокових подіумах -  кубах, представляли працівники відділу культури і туризму, районного будинку культури та центральної районної бібліотеки. Також на виставці були представлені обрядові хліби, короваї та інша  випічка талановитих майстринь району.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

       22 серпня  о 10:00 годині  на центральній площі селища Чечельник розпочалися урочистості До Дня незалежності України.  Заступник голови райдержадміністрації  Савчук Віталій Володимирович та голова районної ради   П'яніщук Сергій Вікторович привітали жителів Чечельника з Днем незалежності України та побажали мирного неба, добра, здоров’я, достатку, єдності та порозуміння. На головній сцені району проходили урочисті та святковий концерт «Горджусь тобою Україно!».

         Розпочалися вони із гімну України та хвилини мовчання на знак вшанування пам’яті загиблих у зоні АТО земляків, потім відбулось нагородження кращих трудівників Чечельниччини. Найкращі  колективи району, а також окремі виконавці подарували присутнім святковий концерт. Дивували   пісенною та музичною творчістю й учасники художньої  самодіяльності  районного та сільських будинків культури. Святкова атмосфера й веселий настрій панували весь день. Для дітей було чимало розваг: і батути, і гірки, і машинки, а для маленьких ласунів - солодка вата, морозиво. Усі присутні на святі переглядали та ознайомлювались з виставковими експозиціями виробів народного мистецтва громад району, виставками  короваїв і дідухів, насолоджувались майстерністю вишивки, малюнка та інших робіт, також мали змогу купити витвори  мистецтва.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

      19 серпня 2018 року зусиллями Каташинської і Жабокрицької громади на місцевому стадіоні в с.Жабокричка відбувся  фестиваль "Медовий спас - свято  у нас". Свято розпочалося о 17 год. Тут же розмістилася виставка-ярмарок медової продукції та  виставки народної творчості. На свято з'їхались фольклорні колективи, та аматори сцени, було запрошено і жіночий ансамбль «Мелодія» Чечельницького РБК. Також на свято завітали Тетяна Денисюк  та Народний артист України Микола Янченко, Бершадський ансамбль естрадного танцю "Мрія" та інші. Всіх гостей заходу пригощали запашною юшкою та засипаною кашею.

        На початку свята з вітальними словами до глядачів звернулися почесні гості заходу: голова Чечельнницької районної ради - Сергій Пяніщук, заступник РДА – Віталій Савчук, начальник відділу культури і туризму Аліна Шумило, сільський голова – Микола Савченко,   директор агрофірми «Україна – О» - Михайло Федчишен, депутат обласної ради – Павло Каленич та інші. Після чого продовжили вечірню концертну програму незабутніми і вражаючими виступами. Глядачі не шкодували оплесків для гостей та були задоволені концертною програмою. Завершився ж довгоочікуваний фестиваль «Медовий фестиваль» святковою дискотекою під нічним зоряним небом.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

    9 серпня у день вшанування християнського свята – святого Великомученика Пантелеймона у селі Берізки –Чечельницькі відбулося свято «Берізецькі самоцвіти». На свято з’їхалося багато гостей. У фестивалі взяли участь запрошені місцеві фольклорні та аматорські колективи : дитячий танцювальний колектив з м. Балти та колективи з м. Бершадь, музикально–інструментальний колектив Чечельницького РБК, аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Рогізяночка» с . Рогізка, аматорський фольклорно-етнографічний колектив «Демівчанчка» «Стратіївчанка» та багато інших. Глядачам подарували незабутні враження, виступи, які виконувалися від душі з великою майстерністю: Юлії Васюк, керівника фольклорного гурту «Макоша», її доньки Софії. 
         Програма свята була змістовна, яскрава, насичена та різножанрова. Запашні шашлики, засипана каша, гаряча навариста юшка і багато іншого.  А для дітвори влаштували дитячі розваги : солодка вата, гірки, батути та інше. Свято пройшло душевно та весело, завершилось святковою дискотекою.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

      12 серпня Білокамінська громада святкувала фестиваль «Сім'я, родина, рід – які слова святі». Дійство присвячене родинним цінностям та збереженню нашої духовної спадщини, було проведено з ініціативи сільського голови Володимира Фурмана.
       З вітальними словами до глядачів звернулися почесні гості заходу: заступники РДА – Віталій Савчук та Ольга Беседа, заступник районої ради – Наталя Крук, начальник відділу культури і туризму Аліна Шумило, священнослужитель місцевої церкви отець Володимир та інші. 
         Зїхались аматори сцени та сімейні дуети і настав час святкового концерту, на якому найголовнішими , звичайно ж, були родини. На святі звучали пісні про рідну Україну,про родину, про те святе і сокровенне, що близьке серцю кожного. Також на свято завітав жіночий ансамбль «Мелодія» Чечельницького РБК. Глядачі не шкодували оплесків для гостей та були задоволені концертною програмою. Учасники отримали заслужені дипломи – подяки. Подбали організатори і про найменших – для них влаштували майданчик розваг з батутами і солодкою ватою. Всіх гостей заходу пригощали запашною юшкою та засипаною кашею. Свято пройшло душевно та весело, завершилось запальною дискотекою.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

       2- го серпня у селі Попова Гребля відсвяткували день села. Біля СБК зібралися всі представники громади, завітало чимало почесних гостей. Тут же розмістилася виставка виробів сільських майстринь , вишиванки, рушники, килими, хустки,вишиті бісером ікони. На початку заходу до присутніх з вітальними словами звернулися: голова Чечельницької РДА Пустовий Сергій, заступник голови районної ради Крук Наталія, начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Мартинюк Станіслав, орендарі та сільський голова Катеринич Віктор, який розповів цікаву історію села та побажав злагоди в кожну домівку і процвітання їх громаді.
      Впродовж святкування подарунками та гарними словами шанували жителів села: найстаршу жительку, багатодітні родини та новостворені сім'ї, іменинників та всіх тих, хто своєю наполегливою працею збагачує добробут їх села. А тих, хто покинув земне життя і відійшов у Вічність вшанували хвилиною мовчання.
        Святкова атмосфера й веселий настрій панували весь день. Для дітей було чимало розваг: і батути, і гірки, і машинки, а для маленьких ласунів - солодка вата, морозиво й мохіто.
Місцеві та запрошені аматори сцени додали настрою піснями й танцями, віршами й гуморесками.
           На святі можна було поласувати смачною юшкою, голубчиками, пирогами та іншими стравами, а надвечір було влаштовано запальну молодіжну дискотеку. Це свято принесло багато задоволення та незабутніх вражень всім присутнім.
На завершення всі учасники концерту були нагороджені дипломами та цінними подарунками.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

      1 червня в Україні традиційно святкують День захисту дітей. В цей день прийнято проводити розважальні масові заходи за участю діток. Таке свято пройшло і в смт Чечельник. У приміщені районного будинку культури пройшла святково-розважальна програма до Дня захисту дітей. Свято стартувало зі святкового концерту, в якому брали участь місцеві дитячі колективи.
У День захисту дітей центральна площа перетворилась на осередок радощів та позитивних емоцій. Усюди було чути дитячий сміх, малеча досхочу розважилась на надувній гірці-батуті «Піратський корабель», менші – на батуті із захисною сіткою. Словом – всі активно поринули у світ розваг.

      У рамках заходу в приміщенні районного будинку культури для дітей провели веселі вікторини, конкурси та майстер- класи: служба у справах дітей, центр у справах сім’ї і молоді РДА -  рігамі: виготовлення метелика в патріотичному стилі, відділ культури і туризму РДА - виготовлення «квітів Надії»- Стипанишена Вікторія, виготовлення «браслетів Дружби» - Бородай Тетяна, районний будинок дитячої творчості-виготовлення весняної квітки гіацинт, центр зайнятості- конкурс малюнків «Моя майбутня професія», . Веселі і задоволені діти поверталися зі свята. Адже вони, окрім розваг, мали нагоду познайомитися із новими друзями, поділитися враженнями із однолітками. Щиро віриться, що цей святковий день запам'ятається юним жителям Чечельника надовго.

      19 травня 2018р. у м.Вінниця вже традиційно проводився День Європи. Обласним центром народної творчості в рамках цього свята організовано мистецький проект «Україна вишивана», в якому взяли участь і делегації закладів культури. Від нашого району це були : Трачук Ніна Павлівна, художній керівник народного аматорського хорового колективу працівників культури та Йовжин Вікторія, учениця 9 класу Жабокрицького НВК, активна учасниця художньої самодіяльності. Дівчина представляла район в національному строю, характерному для нашої місцевості, на Дефіле, що відбувалося на одній з багаточисельних музичних локацій міста, зокрема, на Театральній площі.

        Треба сказати, що Вікторія одразу вирізнилася з-поміж 25-и учасниць заходу поставою та зовнішнім виглядом: старовинною вишитою сорочкою, розкішною косою та вінком із польових квітів, майстерно сплетеним Трачук Н.П.. Справжня українська красуня! Враження у чечельничанок від побаченого народного гуляння під відкритим небом, звичайно, незабутні: іноземні делегації, модельовані фантастичні споруди, виставки, скульптури, байкери, концертні програми «Віденський бал» та «Одвічна пісня барв і кольорів» тощо. Але головне - приязні посмішки згуртованої європейської громади… Все у нас буде гаразд!

33151250_1666990643367829_53576503952565
33115488_1666990560034504_15379883737827

      18 травня 2018 року, в Чечельницькому районі на Молодіжній площі селища Чечельник весело, яскраво й невимушено відсвяткували День Європи. Перед початком заходів відбулася урочиста хода працівників організацій селища у вишитих сорочках по вулиці Соборній. По прибуттю урочистої колони на Молодіжну площу почалася урочиста церемонія відкриття Дня Європи в смт Чечельник. Під час урочистостей розповідали про історію відзначення Дня Європи в Україні. А також зазначалося, що сьогодніУкраїна та Європейський Союз зробили значний політичний та юридичний крок, який наближає українських громадян до цінностей найбільш заможних і демократичних країн Європи. Під час свята солісти та танцювальні колективи районного будинку культури розважали усіх присутніх тематичними піснями та танцями.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

    9 травня, відбулися заходи до Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Урочистою ходою, під звуки оркестру пройшли жителі селища від центральної площі до Меморіалу Слави, що знаходиться у центральному парку. Перед зібранням виступив голова районної ради Сергій П’яніщук. З вітаннями і словами вдячності до ветеранів, захисників України, звернулися селищний голова Світлана Палісіка та голова ветеранської організації Петро Гук. Про дорогоцінні хвилини миру на передовій говорив учасник бойових дій на сході України Валерій Шумило. Хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя Меморіалу вшанували чечельничани пам’ять за загиблими у Другій світовій війні. На самкінець, учасники зібрання мали можливість насолодитися тематичною концертною програмою, підготовленою аматорами районного будинку культури, молоддю, школярами та вихованцями дитячого садочку.

    73-тя річниця перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

                           «Дзвони пам’яті»

          до 32-ї річниці Чорнобильської трагедії

   26 квітня у Чечельнику відбувся мітинг-реквієм на честь 32-річчя з Дня пам’яті Чорнобильської катастрофи. У заході взяли участь представники районної влади та громадськість, а також на захід завітав народний депутат України Юрій Македон .
Зі словами вдячності та шанування до чорнобильців звернувся голова громадської організації «Союз - Чорнобиль» Володимир Бурдейний. Він зазначив, що 32 роки розділяють нас від тієї страшної трагедії, наслідків якої вистачить на все ХХІ століття.               Скільки пройшло часу, а чорний день Чорнобильської трагедії продовжує хвилювати людей – він буде завжди об’єднувати всіх одним спогадом, однією печаллю, однією надією.Вони йшли на цей подвиг за покликом серця, не думаючи про нагороди, відзнаки. Але всі ми, наші нащадки повинні пам’ятати, якою ціною дісталася перемога над техногенною стихією, шанувати скромних героїв, які живуть і працюють поруч. Потім хвилиною мовчання було вшановано світлу пам’ять тих учасників ліквідації, хто врятував світ ціною власного життя.
         Також до всіх присутніх звернувся народний депутат України Юрій Македон, який сказав :«Напередодні роковин трагедії, ми схиляємо голови перед пам’яттю загиблих героїв і віддаємо данину пошани всім ліквідаторам тієї страшної аварії. Хай залишиться у минулому і ніколи не повториться у майбутньому жах Чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ці події навчить нас цінувати мир і спокій».Потім аматори сцени подарували змістовний тематичний концерт.На завершення учасники заходу поклали квіти до пам’ятного знака ліквідаторам аварії на ЧАЕС.

     27 квітня в м.Вінниці відбувся 9 регіональний конкурс вокальної та інструментально- виконавської майстерності « Струни Поділля» . Конкурс проходив в Вінницькому гуманітарно- педагогічному коледжі (музичне відділення).  До складу компетентного журі увійшли викладачі вищої категорії педагогічного університету та музичного відділення коледжу. Свій талант та високу майстерність серед 50 конкурсантів , показала на даному конкурсі Ядвіга Оксанка ( учениця 9 класу СЗШ І – ІІ ступенів с.Рогізка), яка отримала Диплом Лаурета конкурсу та зайняла 2 місце в номінації естрадний спів ( категорії В ). А також отримала рекомендацію про вступ до Вінницького гуманітарно-педагогічного коледжу на музичне відділення.

         Грамотою за високий професіоналізм у підготовці учасника нагороджена викладач Таранець Віра Іванівна.

31880875_1649863045080589_57798938098569
31784219_1649863005080593_16572761426267
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

       Квітневі весняні дні подарували матері сина – Руслана, саме в цю пору, коли пробуджується земля, захоплюючи світ духмяним сонячним променем, коли білий цвіт яблунь розноситься повсюди, народився герой миротворець Руслан. У ці дні йому було б уже 41… 
     5 квітня 1977 р на білий світ появилось немовля, яке стало захисником-оборонцем рідної землі – України. Саме батьки і вчителі навчили його небайдужості і відвазі, виховали сумлінним і щирим, принциповим і сміливим! 
     Тому саме в цей день приурочений пам’яті героя-земляка Руслана Халуса, завітали представники громадськості, трудових колективів до актової зали РДА, вшанувати пам’ять героя-земляка .
     «Щира вдячність Вам, дорогі батьки, за Людину, яку ви виростили для України! Честь і хвала Вам за сина, що став героєм! Подяка і вічна шана за Руслана Петровича, і Вашу віру в українську націю і оборону, в яку впала крапля синівської крові» - лунало з уст Михайла Поворозного, директора школи № 2 в якій навчався Руслан та учнів школи.
     Концерт пам’яті «Ти пробач мені, мамо, за гіркії сльози», виставка-вшанування «Сам не знаю, де почину» і година патріотизму «А я живий…», присвячені миротворцю Руслану Халусу презентовано на заході.

     Українська нація існуватиме доти, доки хоча б один українець буде готовий покласти своє життя в її обороні. 
    Будьмо ж гідними великої слави героя України, який твердо вірив, діяв і знав - Україна переможе!

     Для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України та подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості Верховна Рада України 17 січня 2017 року прийняла постанову "Про встановлення Дня українського добровольця". Відповідно до неї щороку 14 березня в нашій державі відзначатимуть День українського добровольця.
     В бібліотеках району презентовано книжкові виставки «Героїв стежина – від батька до сина», «Добровольці – воїни світла» та проведено перегляди літератури «Дякуємо за хоробрі серця», « Гідності революцію герої творили, волю свою й незалежність вони боронили», виставку-пам’ять «Славетні імена Чечельниччини», на якій розмістили поруч з фотографіями біографії загиблих хоробрих бійців-добровольців: Руслана Халуса, Сергія Коротана, Володимира Черкасова, Євгена Сивкова,Юрія Коваленка,Бориса Кифоренка. 
    Стенд «Вони боролися за свободу і незалежність України» присвячено мужнім і героїчним землякам-добровольцям, які захищають державний суверенітет України. 
Проведено патріотичну бесіду «Мужність, патріотизм, пам’ять бійців – добровольців»
На завершення заходу усі вшанували світлу пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятників.

             «Дякуємо за хоробрі серця!»

      до Дня українського добровольця

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

    «Вся гордість і велич світу – від жінки»         (до Міжнародного дня прав жінок і миру)

      В середу, 7 березня, у районному будинку культури відбувся святковий концерт, присвячений Міжнародному Жіночому Дню – 8 Березня.

       Першим привітав жінок голова РДА Сергій Михайлович Пустовий. Свою вітальну промову він розпочав з подяки жінкам, побажав присутньому жіноцтву впевненості у собі та впевненості у майбутньому, оптимізму, здоров’я.
       Продовжив естафету привітань Сергій Вікторович П’яніщук, голова районної ради, який також привітав жінок з прекрасним жіночим святом, зазначивши, що, не зважаючи на усі складнощі нашого буття, саме жінка створює затишок і настрій у домі. 
    Святкова програма містила у собі виступи вокального-інструментальних ансамблів, виступи учасників художньої самодіяльності, дитячий танок, гуморески, зачитування власних віршів учасників і вітання жінок з їх святом. Сам концерт, яким вітали усіх присутніх жінок у районному будинку культури, пройшов, як одна мить.

       Концертна програма 2 березня в рамках Шевченківських днів в Україні, за підтримки депутата Верховної Ради України Юрія Македона, перед чечельничанами виступив народний артист України, лауреат Шевченківської премії, соліст Чернігівської філармонії кобзар-лірник Василь Нечепа.
Василь Нечепа виконав безсмертні твори мистецтва, в яких розповів про життя та творчість видатного українського поета Тараса Шевченка, Івана Франка, Василя Стуса та ін.
     Унікальний музика і співак з концертами побував у Польщі, Угорщині, Німеччині, Великій Британії, Франції, Бельгії, Іспанії, Італії, Чехії, Словаччині, Австралії, Канаді, США. Його голос лунав у 30 країнах світу.
Відомо, що мистецтво кобзарів і лірників, яке своїми зачатками сягає періоду Київської Русі, мало в усі часи велике значення для України і завжди було в пошані серед народу. Народні співці – кобзарі й лірники завжди були поруч з борцями за свободу, рівність та незалежність і часто гинули в цій боротьбі. 
        По закінченню концерту голова районної ради Сергій П’яніщук, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Савчук та начальник відділу культури і туризму РДА Аліна Шумило подякували Василю Нечепі за майстерність, якою зачарував усіх присутніх у залі і вручили виконавцю квіти та пам’ятні подарунки.за участю кобзаря – лірника  Василя Нечепи, народного артиста України, лауреата Національної премії  ім. Тараса Шевченка, соліста Чернігівської обласної філармонії

      

"Тарасовими   шляхами "

                Районний конкурс читців    «Кобзар і Україна» 

               до 204-ї річниці від дня народження  Т.Г.Шевченка 

    На початку березня по всій Україні відзначали 204 – річницю від дня народження великого сина українського народу, геніального поета, художника, мислителя Т.Г. Шевченка.
     Він прожив усього 47 років, із яких 24 був у кріпацтві, 10 років мучився в солдатській неволі на засланні, і всього 13 років був вільною людиною. 
    У шевченківські дні в бібліотеках Чечельницького району були оформлені книжкові виставки присвячені пам’яті великого кобзаря Т. Г. Шевченка. Матеріали про життя і діяльність великого українського поета та художника Т.Г. Шевченка представлені у розділах: "Натхненне слово Кобзаря", "В сім'ї вольній, новій", "Лауреати Національної премії України ім. Т. Шевченка", "Шляхами великої долі", "Пензлем Шевченка". 
       Також у адміністративному приміщені Чечельницької районної ради відбувся районний відбірковий конкурс читців різної вікової категорії «Кобзар і Україна» На святі звучали вірші великого генія Кобзаря, діти розповідали твори сучасних українських авторів про життєвий шлях Т. Шевченка. Переможців було відзначено дипломами відділу культури і туризму та подарунками.

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png
65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

       Вже третій рік поспіль у храмі святого Йосипа Обручника Пречистої Діви Марії санктуарії Матері Божої Чечельницької проходить фестиваль колядок і щедрівок «Світло Вифлеємської Зорі». 14 січня після  Богослужіння аматорські колективи Чечельницького і Бершадського районів вкотре зібралися, аби порадувати всіх присутніх майстерним виконанням старовинних і сучасних колядок.

     На заході були присутні керівники району – голова районної ради Сергій П’яніщук, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Савчук, заступник голови РДА Ольга Беседа, депутат обласної ради Павло Каленич, керівники підприємств і організацій, жителі і гості району.

    По закінченню дійства усі колективи були нагороджені дипломами і запрошені до святкової трапези.

    В рамках відзначення новорічно-різдвяних свят на території історико-культурного заповідника «Буша», що в Ямпільському районі, 13 січня відбулося урочисте відкриття мистецького проекту «Різдво в Буші».
      В рамках заходу кожний район області представив різдвяні виставкові світлиці, в яких господар з господинею пригощали гостей кутею та різдвяною випічкою. Крім того, відбулась виставка-ярмарок «Різдвяні подарунки» за участю майстрів з різних видів народного мистецтва. 

    Народний аматорський фольклорно - етнографічний ансамбль «Стратіївчанка» 13 січня  2018 року завдяки фінансовій підтримці Бориса Чернеги, директора   ТОВ «Стратіївський Агроресурс»,  презентував Чечельницький район  в  обласному мистецькому проекті «Різдво в Буші» .

65fc3a_fa455fb8c74a46dcad1279c3529df99d.png

"Різдвяне диво" у Буші

"Різдвяне диво"

     Традиційно щороку у районному Будинку культури відбувається районний фестиваль народної творчості «Різдвяне диво». Не став винятком і цей рік. 17 січня у фойє РБК відбулася презентація різдвяних експозицій сільських громад, які переглянуло керівництво району. Милували зір всіх присутніх чудові різдвяні вертепи, запашна випічка, щедра кутя та зроблені власноруч різдвяні зірки.

     З вітальним словом до всіх присутніх звернулася заступник голови районної ради Крук Наталя Анатолівна , яка в своїй промові зазначила , що традиції українського народу мають своє продовження для майбутнього покоління. Також усіх присутніх з Різдвяними святами привітали заступник голови РДА Беседа Ольга Віталівна та начальник відділу культури і туризму Чечельницької РДА Шумило Аліна Петрівна.
     Після урочистостей на сцені РБК учасники художньої самодіяльності радували глядачів щедрівками та колядками. По закінченню святкового дійства одні із кращих учасників були нагороджені подяками за активну участь у фестивалі .

Дніпро обняв дзвінкі Карпати

А в хаті вже кутя і сіно

Дозвольте заколядувати,

З Різдвом Хрестовим,Україно!

bottom of page